Marcin Zieliński wygrywa Europejskie Para Igrzyska Młodzieży

17-letni zawodnik Bogorii osiągnął bardzo duży sukces w turnieju rozgrywanym w fińskiej miejscowości Pajulahti. W trakcie rozgrywanych po raz pierwszy Europejskich Para Igrzyskach do lat 23 nasz wychowanek wygrał turniej singla w klasie 9.

W taki oto sposób trenujący 7 lat tenisa stołowego Marcin osiągnął jeden z największych swoich sukcesów. Nie tak dawno w Czarnogórze wywalczył pierwszy międzynarodowy medal (srebrny) w kategorii seniorów, a dziś stanął na najwyższym stopniu podium w Pajulahti. Marcin był jednym z trzech polskich zawodników, którzy zdobyli dla Polski złoty krążek. Oprócz Marcina w klasie 6 wygrał Piotr Mańturz oraz w 8 Maksym Chudzicki.

Marcin awans do półfinału singla wywalczył zwyciężając dwa pojedynki grupowe. Pierwsze miejsce w grupie dało mu lepsze rozstawienie w grze o medale. Co ciekawe jego rywalem w walce o finał był inny Polak Dominik Bartosik. Nasz młody tenisista wygrał ten pojedynek zdecydowanie 3:0 (11:5, 11:6, 11:5). W finale rywalem Marcina był Anglik Joseph Couse’a. Zacięty przebieg miały tylko dwie pierwsze partie, które Zieliński wygrał 13:11 oraz 11:9. Ostatniego trzeciego seta Marcin pewnie wygrał 11:4, co dało mu zwycięstwo w całych zawodach.

Marcin od kilku lat gra stylem kombi atak, co oznacza, że na stronie backhandowej ma długiego czopa, zaś na forhandowej krótkiego, którym gra agresywny atak forhand blisko stołu. Tenisista Bogorii tym samym piękną klamrą spiął cały udany dla siebie sezon. Na początku sezonu wygrał swoje pierwsze Grand Prix Polski Seniorów. Pod koniec z kolei wywalczył ze swoją drużyną awans do wyższej ligi oraz trzy medale Mistrzostw Polski. Na koniec wygrał Europejskie Para Igrzyska Młodzieży. Warto też podkreślić, że Marcin w Finlandii grał z wiele starszymi rywalami i w tej imprezie będzie mógł występować jeszcze przez kilka lat.