LOTTO Superliga: Pierwszy mecz Bogorii w nowym sezonie 9 września

Znany jest już kalendarz LOTTO Superligi na sezon 2022/2023. W nowych rozgrywkach ponownie wystąpi 14 drużyn, a tytułu wywalczonego nieco miesiąc temu będzie Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Pierwszym rywalem naszych gladiatorów będzie beniaminek UKS Villa Verde Olesno.

Pierwsze starcie ekipa trenera Tomasza Redzimskiego zaplanowane jest na piątek 9 września o godzinie 18 w Grodzisku Mazowieckim. Wzorem poprzednich sezonów większość kolejek ligowych odbywać się będzie w piątek o godzinie 18 oraz w niedzielę o 16. Nie zmienił się również system rozgrywek. Po pierwszej rundzie zasadniczej drużyny zostaną podzielone na dwie grupy- mistrzowską oraz spadkową (po 7 zespołów). 7 drużyn w grupy mistrzowskiej zapewniony będzie miało start w ćwierćfinale play-off, ostatnim ósmym zespołem, który dołączy do ćwierćfinału będzie najlepsza ekipa grupy spadkowej.

Do bardzo ciekawego starcia dojdzie już w drugiej kolejce ligowej, kiedy to do Grodziska przyjedzie aktualny Drużynowy Wicemistrz Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. To właśnie z tym zespołem Bogoria zagrała na początku czerwca pasjonujący finał LOTTO Superligi, wygrane przez grodziszczan 3:1. Mecz ten planowany jest na 11 września. Warto dodać, że termin spotkań może jeszcze ulec zmianom. Pierwszy wyjazdowy mecz z kolei tenisiści Bogorii zagrają prawdopodobnie 14 października z Dekorglassem Działdowo. To spotkanie zapowiada się również niezwykle interesująco, ponieważ Dekorglass co roku walczy o najwyższe cele i to właśnie temu zespołowi podopieczni trenera Redzimskiego odebrali tytuł Mistrzów Kraju w ostatnim sezonie.

Ostatnie spotkania pierwszej rundy zasadniczej LOTTO Superligi zaplanowane są na 20 grudnia 2022 roku. W ostatniej 13. kolejce Bogoria na wyjeździe zmierzy się z innym beniaminkiem ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Ogólnie zgodnie z kalendarzem nasi zawodnicy zagrają we własnej hali 7 spotkań, zaś na wyjeździe 6.