Marek Badowski w 1/16 finału WTT Feeder w Otocec

Kapitan Bogorii nie zwalnia tempa. Po wywalczeniu Drużynowego Mistrzostwa Polski na początku czerwca Marek Badowski notuje bardzo udane starty w zawodach międzynarodowych. W tym tygodniu Bany występuje w Słowenii, gdzie awansował do 2. rundy turnieju głównego.

Aby znaleźć się w zawodach głównych WTT Marek musiał przejść przez trzystopniowe eliminacje. W swoich pierwszych grach pokonał  Xionga Mengyanga z Chin 3:1 oraz Aleksandara Karakasevica z Serbii 3:2. W tym drugim meczu Badowski przegrywał już 0:2 w setach, jednak dzięki ambitnej postawie zdołał rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść. W decydującym o awansie do turnieju głównego spotkaniu wygrał Liangiem Guodongiem z Chin 3:0 w setach. Z tym rywalem tydzień wcześniej w Chorwacji w eliminacjach przegrał kolega reprezentacyjny Marka, Jakub Dyjas.

Wczoraj z kolei nasz zawodnik rozegrał bardzo wyrównaną grę z Chenem Alexandrem z Austrii. W pojedynku 1/32 finału świeżo upieczony zwycięzca LOTTO Superligi zwyciężył 4:2 w setach. W dzisiejszym meczu 1/16 finału Marek spotka się z najwyżej rozstawionym w całych zawodach Andreja Gaciną. Pojedynek ten zaplanowany został na godzinę 15.30.

W Otocec rywalizował również w turnieju deblowym. Niestety wraz z Jakubem Dyjasem z Dekorglassu Działdowo odpadli na wstępnym etapie turnieju. Za to tydzień wcześniej polska para pokazała się ze świetnej strony w zawodach w Chorwacji, ocierając się o podium. W Zagrzebiu po przejściu eliminacji Marek i Kuba pokonali chiński duet Xiang Peng/Lin Shindong 3:1 w setach w 1/8 finału. W ćwierćfinale z kolei ulegli minimalnie koreańskiej parze: Cho Daeseong/Jang Woojin 2:3 w setach.