Dartom Bogoria zagra w Pucharze Europy

You are currently viewing Dartom Bogoria zagra w Pucharze Europy

Porażka 0:3 w wyjazdowym meczu z TTC Neu Ulm zdecydowała, że grodziscy tenisiści stołowi nie awansują do Final Four Ligi Mistrzów. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wystąpili osłabieni brakiem Panagiotisa Gionisa.

Grek nie mógł wystąpić w Ulm, bo do końca walczył o zwycięstwo w turnieju WTT Feeder we włoskim Bielle. W roku olimpijskim dla zawodników ważne są punkty do rankingu olimpijskiego, a meczu z ekipą z Niemiec nie można było już przełożyć. W miejsce Panosa wystąpił ostatnio bardzo dobrze dysponowany Marek Badowski. W pierwszym meczu w Grodzisku Mazowieckim Dartom Bogoria była o krok od pokonania potentata z Ulm, ulegając minimalnie 2:3. W wyjazdowym meczu to gospodarze byli zdecydowanie lepsi.

Świadczy o tym fakt, że nikt z trójki Miłosz Redzimski, Marek Badowski, Jin Takuya nie wygrał żadnego seta. Wszystkie gry ekipa z Ulm zwyciężyła w stosunku 3:0. Brak awansu do półfinału Ligi Mistrzów nie oznacza przygody z europejskimi pucharami w sezonie 2023/2024. Dzięki wygranym spotkaniom z HB Ostrov zawodnicy trenera Redzimskiego będą występować w Pucharze Europy, od fazy ćwierćfinałowej. W zeszłym sezonie w tych rozgrywkach grodziszczanie dotarli do półfinału. Mecz z Ulm był ostatnim dla Dartom Bogorii w 2023 roku. Roku niezwykle udanym, w którym udało się wywalczyć 9 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Mecze wspomnianego Pucharu Europy już w styczniu. Już niedługo dowiemy się również kto będzie naszym rywalem w tej fazie.

TTC Neu-Ulm – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:0
Truls Moregard – Marek Badowski 3:0 (11:6, 11:7, 11:8)
Dimitrij Ovtcharov – Miłosz Redzimski 3:0 (11:6, 11:7, 12:10)
Quadri Aruna – Takuya Jin 3:0 (11:4, 11:9, 11:5)