Bogoria rozpoczyna sezon w Bydgoszczy


Już jutro o godzinie 18 tenisiści stołowi Bogorii rozegrają pierwsze oficjalne spotkanie sezonu 2022/2023. Pierwszym rywalem zawodników Tomasza Redzimskiego będą finałowi rywale Bogorii z sezonu 2021/2022 czyli LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Oznacza to, że nasza drużyna rozpocznie zmagania ligowe z wysokiego „C”. Po najlepszym sezonie w historii ekipa z Bydgoszczy jeszcze się wzmocniła. Do drużyny dołączyli dwaj silni zagraniczni zawodnicy Siu Lam oraz Carlos Caballero. Hiszpan prawdopodobnie wystąpi w środowej rywalizacji z naszym zespołem.

Jeśli chodzi o naszych gladiatorów, to niemal na pewno wystąpimy w składzie Jang Seongil, Michał Gawlas oraz Miłosz Redzimski. Dla leworęcznego Koreańczyka będzie to debiut z herbem Bogorii na piersi. Fani naszego klubu z pewnością są bardzo ciekawi jak na tle bardzo silnego rywala zaprezentuje się Azjata. Seongil do Grodziska Mazowieckiego przyleciał pod koniec poprzedniego sezonu i z pewnością potrzebuje czasu by zaaklimatyzować się w Polsce. W zawodach międzynarodowych pokazywał, że potrafi grać na bardzo wysokim poziomie. Jego silnymi stronami są również serwis oraz atak topspinowy forhand.

Bardzo jesteśmy ciekawi również dyspozycji Miłosza i Michała. Miłosz świetnie zagrał w Mistrzostwach Europy, pokonując m.in. Mihaila Bobocicę czy Benedeka Olaha, czyli zawodników z szerokiej czołówki Europy. W ostatnim finale LOTTO Superligi nie mógł zagrać ze względu na kontuzję, ale miał bardzo duży wkład w zdobycie przez Bogorię tytułu Mistrza Polski. Michał z kolei bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy i liczymy, że nadchodzący sezon będzie dla niego jeszcze lepszy od poprzedniego. W poprzednim roku grał już kilka razy w LOTTO Superlidze i ma na koncie trzy indywidualne zwycięstwa w tych rozgrywkach. Gospodarze z Bydgoszczy z pewności są żądni rewanżu za finałowy mecz w Grodzisku Mazowieckim, ich kibice są znani z bardzo żywiołowego dopingu, dlatego w środowy wieczór zapowiada nam się tenisowa uczta.