Lotto Superliga: Lider tabeli przyjeżdża do Grodziska

You are currently viewing Lotto Superliga: Lider tabeli przyjeżdża do Grodziska

W poniedziałek 15 maja o godzinie 18 Bogoria we własnej hali podejmie zespół AZS Unii Gdańsk, który przewodzi obecnie w tabeli Lotto Superligi.

Mecz ten będzie ostatnim spotkaniem w fazie zasadniczej. Po nim zostanie rozegrana walka o medale w fazie play-off, z udziałem czterech najlepszych drużyn po wspomnianej fazie zasadniczej. Po 21. kolejkach drużyna z Gdańska przewodzi tabeli Lotto Superligi i jest  pewna zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Nasz zespół z kolei cały czas walczy z drużyną Dekorglassu Działdowo o drugie miejsce. Te drużyny spotkały się  12 maja w wyjazdowym meczu w Działdowie. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Bogorii 3:2. W ekipie obecnego Mistrza Polski, który przeniósł przed rozpoczęciem sezonu drużynę z Grudziądza do Gdańska występuje wychowanek Bogorii i medalista Mistrzostw Europy w kategorii kadetów i juniorów Patryk Zatówka. Z pewnością jego powrót do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a dostarczy mu wiele emocji. Oprócz niego wystąpi z pewnością dwóch tenisistów z trójki Kaii Konishi, Yang Wang i Mattias Oversjo. Każdy z nich gwarantuje drużynie Piotra Szafranka odpowiednią jakość.

Z kolei w naszym zespole wielki sukces w ten weekend odniósł Panagiotis Gionis, który zwyciężył w silnie obsadzonym turnieju Croatia Open. Dla popularnego Panosa było to czwarte zwycięstwo w zawodach rangi ITTF Pro Tour. Na pewno oprócz niego wystąpi Daniel Górak, który podobnie jak Gionis przygotowuje się do najważniejszej imprezy w sezonie indywidualnym czyli Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane pod koniec maja w niemieckim Dusseldorfie. Oprócz wspomnianej dwójki wystąpi 44. obecnie w światowym rankingu ITTF Masaki Yoshida.

Jak zawsze w trakcie meczu oprócz widowiska tenisowego nie zabraknie również pokazów, atrakcji oraz konkursów z nagrodami, które zostały przygotowane przez sponsora tytularnego Superligi, firmę Lotto. Zawodnicy liczą na wasz doping i czekają na was 15 maja o godzinie 18.