VIII edycja Pingla Cup… cóż to był za turniej

  • Post category:Pingla Cup
You are currently viewing VIII edycja Pingla Cup… cóż to był za turniej


Ponad 200 uczestników z całej Polski w ostatni weekend brało udział w niesamowitej imprezie, jaką jest Pingla Cup. Po raz pierwszy na dużej hali młodzi adepci tenisa stołowego mogli nie tylko rywalizować ze swoimi rówieśnikami, ale także doświadczyć wielu atrakcji jakich przygotowali dla nich organizatorzy.

Rzadko kiedy dzieci z kategorii Skrzatów i Żaków mają możliwość grania w takich warunkach. Pola gry na nowej hali były przygotowane, jak dla najlepszych seniorów. Do tego dochodził spiker Artur Stanowski, który na bieżąco komentował i opowiadał o tym co dzieje się na stołach. Radami z trenerami dzielił się Tomasz Redzimski, który wprowadził dzieci do turnieju i dokonał krótkiej prezentacji turnieju. Zawody otworzyli Prezes PZTS Dariusz Szumacher, burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński oraz przedstawiciele OSIR-u Mariusz Smysło i Marek Masłowski.

Warto wspomnieć, że turniej Pingla Cup był pierwszą oficjalną imprezą jaka odbyła się na nowej hali przy ulicy Sportowej 26. Dzieci, trenerzy i rodzice chętnie zwiedzali nową halę w przerwie między grami. Poza tym nie zabrakło innych atrakcji, które związane są z turniejem organizowanym przez Bogorię. Konkursy zręcznościowe, warsztaty, losowania koszulek czy wywiady, to wszystko sprawiało, że wszyscy czuli się w ostatni weekend wyjątkowo. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu mecz pokazowy, w którym zagrały maskotki Pingla Cup, czyli pingwin z maskotką Bogorii kogutem. Na koniec dnia dzieci miały również okazję zagrania z naszym czołowym zawodnikiem Markiem Badowskim.

Oczywiście ważna była również rywalizacja. Zarówno wśród Skrzatów, jak i Żaków poziom był bardzo wysoki. Przez całe dwa dni rozegrano wiele świetnych wymian. Widać było również ogromne zaangażowanie uczestników, którzy jak lew walczyli o każdą akcję. Po kilku godzinach gier wyłonieni zostali medaliści zawodów, którzy z uśmiechem na ustach odebrali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. To wszystko było możliwe dzięki pracy bardzo wielu osób i wolontariusz. Bardzo pomocni byli młodzi zawodnicy Bogorii, a także ich rodzice. Za pomoc i poświęcenie przez te dwa dni serdecznie im dziękujemy. Poniże najlepsi zawodnicy w danych kategoriach:

Gra pojedyncza – Żacy:

1. Hubert Kwieciński

2. Jakub Turecki

3. Ignacy Sławiński

4. Adam Stachowiak

Gra pojedyncza – Żaczki:

1. Iza Skowrońska

2. Greta Kowalik

3. Zuzanna Wieczorek

4. Natalia Wszołek

Gra podwójna:

1. Hubert Kwieciński / Jakub Turecki

2. Karol Kaczmarczyk / Adam Stachowiak

3. Piotr Matkowski / Zuzanna Wieczorek

4. Krystian Pytko / Szymon Tworkowski

Gra pojedyncza – Skrzaci:

1. Wojciech Flaumenhaft

2. Miłosz Grocholski

3. Michał Tarakan

4. Jakub Pankowski

Gra pojedyncza – Skrzatki:

1. Zuzanna Honkowicz

2. Julia Szarmach

3. Nadia Lasota

4. Martyna Sochocka

Gra podwójna:

1. Miłosz Grocholski / Jakub Pankowski

2. Antoni Szarmach / Wojciech Flaumenhaft

3. Nadia Lasota / Tymoteusz Wieczorek

4. Zuzanna Honkowicz / Jakub Sikoń