KUBA DOBOSZ TRIUMFUJE W GRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW

Wychowanek Bogorii Kuba okazał się najlepszym zawodnikiem kraju w kategorii do lat 13. W zawodach rozegranych w Drzonkowie Kuba wygrał wszystkie osiem gier, z czego aż siedem w stosunku 3:0 w setach.

Do turnieju Dobosz przystępował rozstawiony z numerem trzeci. Wyżej rozstawionych rywali pokonał w półfinale i finale. W walce o finał Kuba pokonał 3:0 w setach leworęcznego Piotrka Łąckiego. Jeszcze większą przewagę adept Bogorii miał w finale, gdzie również 3:0 okazał się lepszy od Jana Mrugały z klubu KS Gorce Nowy Targ. Zdecydowanie najtrudniejszą przeprawę Kuba miał w ćwierćfinale z Hubertem Kwiecińskim.

Kwieciński tydzień temu zwyciężył w VIII edycji grodziskiego turnieju Pingla Cup. W meczu z zawodnikiem Bogorii prowadził 2:0 w setach i 6:4 w trzecim. Przy stanie 2:2 było jeszcze 9:8 dla Kwiecińskiego, Kuba do końca trzymał nerwy na wodzy i dzięki bardzo dobrym akcjom w końcówce wygrał 11:9 w piątym decydującym secie. Wygrana w Drzonkowie to kolejny turniej z cyklu Grand Prix, który Kuba wygrywa w roczniku 2010 i młodsi. Nieco ponad rok temu został on Mistrzem Polski Żaków w grze indywidualnej i deblowej. W zeszłym z kolei w kategorii Młodzików, sięgnął po Mistrzostwo Polski w drużynie wraz z Aleksem Pakułą, Tomkiem Fabisiakiem i Iwo Kulikiem.

Z bardzo dobrej strony pod Zieloną Górą zaprezentował się również Ignacy Sławiński. Ignacy to nowy zawodnik naszej Akademii i klubu Bogoria. Jest dopiero Żakiem, a już udało mu się awansować do 1/8 finał rywalizacji ze starszymi o dwa lata Młodzikami. Ostatecznie leworęczny Ignacy zmagania zakończył na pozycjach 13-16. Trzeba jednak docenić, że w turnieju pokonał kilku wyżej notowanych i starszych rywali. Kubie i Ignacemu składamy gratulacje za bardzo udany turniej i godne reprezentowanie barw klubu Bogoria.