Bogoria wraca na Westfala z derbowym spotkaniem

W najbliższy piątek (28 października) o godzinie 18.00 po kilku miesiącach przerwy tenis stołowy wraca do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Zawodniczki Bogorii podejmą w derbach Mazowsza MUKS START Nadarzyn.

Mecz rozegrany zostanie w ramach 4. kolejki Ekstraklasy Kobiet. Nasze zawodniczki przystąpią do rywalizacji podbudowane ostatnim zwycięstwem z zespołem Łomży za trzy punkty (3:1). W tym meczu wydarzyły się dwie bardzo ważne rzeczy. Obie dotyczą młodych wychowanek Bogorii. Martyna Lis wywalczyła pierwszy komplet dwóch zwycięstw singlowych, zaś 15-letnia Zosia Śliwka wygrała pierwszego singla w ekstraklasie.

W piątek liczymy na kolejne dobre pojedynki Martyny i Zosi, które będą wspierane przez nieco bardziej doświadczone Aleksandry, Falarz oraz Michalak. Rywalizacja z zespołem z pobliskiego Nadarzyna jest zawsze prestiżowa i pełna walki z obu stron.

W tym sezonie nasz piątkowy rywal ma bardzo silny skład. Do Nadarzyna po przerwie macierzyńskiej dołączyła Kasia Grzybowska-Franc, która jeszcze w poprzednim sezonie broniła barw Bogorii. Kasia to medalistka Mistrzostw Europy w singlu z 2019 roku. Oprócz niej w składzie MUKS-u znajdują się czołowe zawodniczki Polski Paulina Krzysiek i Katarzyna Ślifirczyk. Leworęczna Krzysiek była w składzie reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata, które parę tygodni temu rozgrywane były w chińskim Chengdu.

Początek piątkowej rywalizacji przy Westfala 3a, punktualnie o godzinie 18.00. – Dziewczyny bardzo liczą na wsparcie naszych kibiców i gorący doping przez cały mecz derbowej rywalizacji – zapraszają organizatorzy.