Bogoria zwycięska, Miłosz z kolejnym kompletem

W tegorocznych rozgrywkach LOTTO Superligi nasi gladiatorzy idą jak burza. Tym razem tenisiści Bogorii pokonali 3:1 na wyjeździe Oxynet Jarosław i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Debiut w rozgrywkach zaliczył kolejny junior z naszej Akademii Jacek Mitas.

Tym samym w Jarosławiu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zanotowali czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Kolejny raz do zwycięstwa zespół poprowadził nieoceniony w tym sezonie Miłosz Redzimski. Aktualny Wicemistrz Świata Kadetów wygrał obie gry singlowe. W pierwszej nie dał praktycznie żadnych szans swojemu rówieśnikowi Alanowi Kulczyckiemu zwyciężając 3:0.

Drugi mecz był dla Miłosza dużo bardziej wymagający. Młody Redzimski rywalizował z nieprzyjemnie grającym Persem Amirezem Abassim, który na backhandzie gra długim czopem blisko stołu. Pierwszy set padł łupem gracza z Jarosławia. Po nim Miłosz zmienił swoją strategię gry i lepiej rozgrywał kolejne akcje. Kolejne dwie partie wygrał 11:8 i 11:7, co dało mu wygraną 2:1. Na wysokości zadania stanął rownież Panagotis Gionis, który jednak nie miał łatwej przeprawy z Ukraińcem Jarosławem Żmudenko. W tej grze mieliśmy wiele długich akcji, atak przeciwko podcięciu. Losy setów decydowały się głównie w końcówkach, które trochę lepiej rozgrywał Panos. Ostatecznie Grek zwyciężył 3:1 w setach.

Jedyny set dla Oxynetu wywalczył Abassi, który w pojedynku otwarcia zwyciężył Jacka Mitasa. Dla pochodzącego z Warszawy Jacka było to ważne wydarzenie, gdyż debiutował na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jeszcze w poprzednim sezonie aktualny Mistrz Polski Juniorów w drużynie, wystepował w II lidze. W meczu z Abassim pokazał się z dobrej strony, a w dwóch setach toczył wyrównane boje. To jednak nie wystarczyło na zawodnika z Azji, który wygrał 3:0.

Po 7. kolejkach ligowych Bogoria plasuje się na wysokiej drugiej pozycji. Awans do grupy mistrzowskiej po pierwszej rundzie ma już niemal zapewniony. Przed naszym zespołem w tabeli jest jedynie Orlicz 1924 Suchedniów, który ma jeden punkt więcej. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Tomka Redzimskiego mają zaplanowany 17 listopada w Bytomiu z miejscową TTS Petralaną.

Oxynet Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Amirreza Abbasi – Jacek Mitas 3:0 (11:8, 11:9,11:6)
Alan Kulczycki – Miłosz Redzimski 0:3 (2:11, 8:11, 4:11)
Jaroslav Zhmudenko – Panagiotis Gionis 1:3 (6:11, 12:10, 5:11, 11:13)
Amirreza Abbasi – Miłosz Redzimski 1:2 (12:10, 7:11, 8:11)