Nasi rządzą w turniejach Grand Prix Polski


W pierwszy weekend grudnia odbywało się kilka zawodów ogólnopolskich w kategoriach młodzieżowych. W najmłodszej kategorii Żaków zwyciężył Ignacy Sławiński, w starszej Juniorów do finału dotarli Zosia Śliwka oraz Michał Gawlas. Dodatkowo turniej osób niepełnosprawnych zwyciężył Marcin Zieliński.

Krótkie sprawozdanie wyników adeptów Akademii Bogorii zacznijmy właśnie od wyczynu Marcina. W Krakowie 17-latek po raz trzeci w tym sezonie wygrał zawody Grand Prix wśród osób niepełnosprawnych w kategorii 9. Co więcej wszystkie pięć pojedynków wygrał w stosunku 3:0 w setach. Najtrudniejsze mecze Marcin musiał zagrać w półfinale i finale, gdzie pokonał Roberta Cwenara oraz Dariusz Ściganego. Dzięki wygranej na południu kraju wychowanek naszego klubu umocnił się na pierwszym miejscu w rankingu ogólonopolskim.

Kolejny raz zawody Grand Prix Polski wygrał Ignacy Sławiński. Wcześniej nasz nowy zawodnik wygrał zmagania w Sępólnie Krajeńskim, tym razem triumfował w Mławie. Ignacy w drodze do zwycięstwa wygrał aż dziewięć gier. W finale drugi raz z rzędu rywalem Sławińskiego był Olaf Glanert z Grudziądza. Pojedynek ten Ignacy wygrał 3:1 w setach. W turnieju głównym występowali również Krzyś Kozłowski oraz Amelka Bukowska, którzy pomyślnie przeszli przez eliminacje. W turnieju udział brał również Mateusz Dąbrowski,

Od piątku do niedzieli w Ostródzie rywalizowali również Juniorzy. Najlepszy swój wynik w tej kategorii wiekowej osiągnęła Zosia Śliwka. Zosia we wcześniejszych zawodach w tej kategorii wiekowej, nie dochodziła nawet do ćwierćfinału. Tym razem po wielu świetnych pojedynkach awansowała do finału. W ćwierćfinale i półfinale po pasjonujących bataliach 4:3 w setach wygrywała z Olą Guzik i Karoliną Hołdą. W meczu o zwycięstwo za mocna okazała się Wiktoria Wróbel. Po raz drugi w tym sezonie w finale zameldował się również Michał Gawlas. W I Grand Prix Polski uległ Mateuszowi Żelengowskiemu. Tym razem jego rywalem ponownie był Żelengowski. Nasz piórkowiec tym razem uległ zawodnikowi z Zielonej Góry 2:4 w setach. Wcześniej Żelengowski w ćwierćfinale pokonał innego naszego zawodnika Kacpra Głazowskiego. Na miejscach 17-24 zawody zakończyli Emilka Skuba, Jacek Mitas i Aleks Pakuła, a 25-32 Milena Mirecka. W turnieju głównym grali również Maja Łakoma i Adam Smoter.