Porażka w Wieliczce, kolejny świetny mecz Miłosza

Niewiele zabrakło by 2022 rok tenisiści Bogorii zakończyli zwycięstwem. Po zaciętej walce to jednak ZKS Palmiarnia Zielona Góra zwyciężyła 3:2. Spotkanie gościnnie zostało rozegrane w Wieliczce.

Klub z Zielonej Góry zaprzyjaźniony jest z władzami Wieliczki i nie pierwszy raz organizuje spotkania LOTTO Superligi w mieście z południa Polski. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego byli bardzo zmotywowani by rok zakończyć zwycięstwem. To gospodarze meczu mieli jednak inicjatywę w meczu, za każdym razem wychodząc na prowadzenie. W pierwszej grze grający uchwytem piórkowym Japończyk Taisei Matsuhita pokonał Arka Żuka 3:0 w setach. Do remisu doprowadził Miłosz Redzimski zwyciężając Kamila Nalepę 3:1. Ne był to jednak łatwy mecz dla naszego wychowanka, bo drugi i trzeci set kończył się grą na przewagi.

Po trzecim singlu Palmiarnia ponownie wyszła na prowadzenie. Z perspektywy całego meczu była to decydująca gra. W starciu juniorów nasz Michał Gawlas mierzył się z Mateuszem Zalewskim. Pierwsze dwa sety padły łupem Zalewskiego. Od trzeciego Michał zaczął grać dużo bardziej ofensywnie i atakować w lepsze miejsca na stole. To dało mu wygraną w trzeciej i czwartej partii. Niestety w piątej ponownie górą był Zalewski i wygrał 3:2 w setach. W dwóch ostatnich pojedynkach nie było już takich emocji. Miłosz koncertowo zagrał przeciwko Matsuhicie, oddając mu tylko 10 punktów w dwóch setach. Debel także odbył się pod dyktando jednej pary. Kamil Nalepa/Michał Gawlas pewnie zwyciężyli duet grodziski Michał Gawlas/Arek Żuk.

Po porażce nasi tenisiści przesunęli się w tabeli LOTTO Superligi na trzecie miejsce. Aktualnie Bogoria ma tyle samo punktów co Global Pharma Orlicz Suchedniów, ale jeden mecz rozegrany mniej. Do końca pierwszej rundy LOTTO Superligi podopiecznym trenera Tomasza Redzimskiego pozostały tylko dwa mecze. Pierwszy od razu po nowym roku 4 stycznia na wyjeździe z ASTS Olimpią Unią Grudziądz.

Palmiarnia Zielona Góra – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Taisei Matsushita – Arkadiusz Żuk 3:0 (11:5, 11:9, 11:4)
Kamil Nalepa – Miłosz Redzimski 1:3 (11:7, 10:12, 13:15, 6:11)
Mateusza Zalewski – Michał Gawlas 3:2 (11:6,11:7, 5:11, 3:11, 11:7)
Taisei Matsushita – Miłosz Redzimski 0:2 (2:11, 8:11)
Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski – Arkadiusz Żuk/Michał Gawlas 2:0 (11:4, 11:6)