Miłosz Redzimski w głównej drabince singla prestiżowego turnieju

Miłosz Redzimski po wygraniu czterech gier eliminacji zagra w turnieju głównym WTT Contender, który rozgrywany jest w Doha. Polak w decydującym spotkaniu o awansie pokonał Paragwajczyka Marcelo Aguirre 3:2 (8:11, 12:14, 11:5, 13:11, 11:7).
 
Czterech rywali musiał ograć 16-letni Miłosz Redzimski, aby zagrać w turnieju głównym zawodów w Katarze. Oprócz wtorkowego triumfu nad Aguirre, we wcześniejszych spotkaniach utalentowany gracz Dartom Bogorii pokonał również Lukę Mladenovica (Luksemburg) 3:0, Alvaro Roblesa (Hiszpania) 3:0 i Ho Kwan Kita (Hongkong) 3:1.
 
Bardzo wartościowe było zwycięstwo nad Hiszpanem Roblesem. Leworęczny zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego to aktualnie 52. rakieta świata. W swoim dorobku ma również srebrny medal Mistrzostw Świata w grze podwójnej w 2019 roku. 
 
Co ciekawe Aguirre i Ho Kwan Kit to również zawodniczy leworęczni, także aby awansować do 1/16 finału prestiżowych zawodów młody Redzimski musiał wygrać większość gier z mańkutami. Rywalizacja w turniejach głównych WTT Contender w Doha rozpocznie się w środę. Do tej pory nasz wychowanek nigdy nie awansował do turnieju głównego zawodów seniorskich rangi WTT.