Nasi zdominowali turniej seniorski na Mazowszu

Kuba Stecyszyn i Julia Więckowska triumfowali w III Grand Prix Mazowsza. Młodzieżowcy Bogorii okazali się bezkonkurencyjni w zawodach rozgrywanych w podwarszawskim Chotomowie. Co ciekawe nasi tenisiści zajęli całe męskie podium oraz dwa z trzech stopni w kategorii kobiet.

Finał niedzielnego turnieju był wewnętrznym pojedynkiem zawodników grodziskiego klubu. Kuba Stecyszyn pokonał 3:1 piórkowca Michała Gawlasa. Stecyszyn reprezentuje Bogorię w zawodach indywidualnych, zaś w rozgrywkach drużynowych jest wypożyczony do BIST Bielsko-Biała. Na trzecim stopniu podium stanął Przemek Sałaciński, który w półfinale uległ Michałowi Gawlasowi. Na miejscach 5-8 uplasował się nasz kadet Aleks Pakuła, który pokonał po drodze kilku starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Na miejscach 9-12 znalazł się Kacper Głazowski i Adrian Majchrzak, zaś 13-16 Wojtek Szymczak oraz Jacek Mitas.

Tenisistki Bogorii również rozdawały karty w kategorii seniorek. Co ciekawe w ćwierćfinale znalazło się aż pięć naszych podopiecznych. Julia Więckowska w drodze do finału musiała ograć aż cztery swoje koleżanki klubowe: Tosię Zembowicz, Kasię Trochimiuk, Emilkę Skubę oraz Zosię Śliwkę. Co ciekawe większość tych gier Julia wygrała w stosunku 3:2 w setach. W finale z kolei wygrała 3:1 z Darią Duralak z MUKSU Start Nadarzyn.

Świetne zawody zagrała również kadetka Milena Mirecka, które odniosła wartościowe wygrane nad Kasią Rajkowską i Zuzią Pawelec. W meczu o brązowy medal pokonała Kasię Trochimiuk. Na miejscach 5-8 znalazły się Martyna Lis i Zosia Śliwka. W przedziale 9-12 znalazła się Maja Łakoma, 13-16 Emilia Skuba, zaś 17-20 Tosia Zembowicz i Zuzia Gutkowska.

Julia i Kuba w nagrodę za wygraną w zawodach zagrają w rozpoczynającym się w następnym tygodniu Grand Prix Polski Seniorów. Całej grupie zawodników Bogorii gratulujemy bardzo udanego startu.