Sukcesy młodzieży i kobiecej drużyny

Weekend był bardzo udany dla zawodników i zawodniczek Bogorii. Kobiecy zespół pokonał wczoraj 3:0 Maximus Broker Toruń i awansował na 6. miejsce w ligowej tabeli. W sobotę i niedzielę aż trójka naszych wychowanków triumfowała w zawodach wojewódzkich.

Tylko 45 minut potrzebowały Aleksandra Falarz, Martyna Lis i Aleksandra Michalak by zanotować czwarte w tym sezonie zwycięstw w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dziewczyny nie oddały swoim przeciwniczkom ani jednego seta. Wygrana za trzy punkty pozwoliła im się nie tylko zrewanżować rywalkom za porażkę 1:3 w pierwszym meczu, ale również wyprzedzić ten zespół w ligowej tabeli. 6. miejsce to do tej pory najwyższe jakie zajmowała ekipa trenera Zbyszka Grześlaka w tym sezonie. Dorobek 14 punktów nasze dziewczyny będą mogły poprawić już w ten czwartek. Tego dnia o godzinie 19 zmierzą się z ostatnią drużyną tabeli JKTS Jastrzębie Zdrój. Pierwszy mecz na Śląsku tenisistki Bogorii wygrał 3:0 i na podobny wynik fani Bogorii liczą w czwartkowy wieczór. Spotkanie zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Niedziela była również bardzo szczęśliwa dla Kuby Dobosza. Aktualny lider rankingu ogólnopolskiego w kategorii Młodzików, w podwarszawskim Chotomowie wygrał zawody wojewódzkie w starszej kategorii Kadetów. Kuba odniósł zwycięstwo w spektakularny sposób, gdyż wszystkie pięć pojedynków wygrał w stosunku 3:0 w setach. W finale pokonał Mateusza Zapaśnika z IKTS Józefów. Na wysokich miejscach 5-8 zawody skończyła trójka innych naszych zawodników Tomek Fabisiak, Ignacy Sławiński i Zuzia Gutkowska.

Podobnej sztuki co Kuba w Chotomowie (w sobotę) dokonali Milena Mirecka i Krzyś Kozłowski. Milena (aktualnie druga Kadetka rankingu ogólnopolskiego) drugi raz z rzędu wygrała turniej wojewódzki Juniorek. Milena pokonała zawodniczki nawet o cztery lata starsze. W finale 3:1 wyższość Mileny musiała uznać leworęczna Dorota Sass z MUKS Start Nadarzyn. W tej samej kategorii w przedziale 5-8 uplasowały się Zuzia Gutkowska, Maja Łakoma i Tosia Zembowicz. Na podium w kategorii Juniorów stanął z kolei Jacek Mitas, który w meczu o 3. miejsce pokonał swojego klubowego kolegę Adama Smotera. W tej samej kategorii na miejscach 9-12 turniej ukończyli Kuba Dobosz, Krzysztof Stąporek i Wojtek Szymczak.

Krzyś Kozłowski z kolei triumfował w młodszej kategorii Żaków. Zwycięstwo Krzysia jest tym cenniejsze, że to jego pierwsze zwycięstwo w zawodach wojewódzkich. Co więcej w finale udało mu się pokonać rywala z którym przegrał na poprzednim turnieju. Na wysokim 3. miejscu uplasował się Mateusz Dąbrowski, który w zawodach przegrał tylko z Krzysiem. Blisko medalu była również Amelka Bukowska, która ostatecznie zajęła 4. miejsce. Cała trójka (Krzyś, Kuba i Milena) dzięki zwycięstwu uzyskała awans do zawodów Grand Prix Polski.