Bogoria ponownie lepsza od Gwiazdy

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się niedzielne starcie Dartom Bogorii z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Dzięki wygranej w 17. kolejce LOTTO Superligi grodziscy tenisiści stołowi przeskoczyli zespół z Bydgoszczy w ligowej tabeli i awansowali na drugą pozycję.

W tym roku kalendarzowym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrali 6 spotkań z czego po 3 z Dekorglassem Działdowo i 3 Gwiazdą Bydgoszcz. Z Polskim Cukrem nasi zawodnicy grali w ćwierćfinale Pucharu Europy, oba mecze wygrywając. Tym razem we własnej hali przy ulicy Westfala 3a Bogoria ponownie triumfowała za trzy oczka. We wspomnianym ćwierćfinale bohaterem był Panagiotis Gionis i podobnie było w niedzielne popołudnie. Niezawodny Grek wygrał oba pojedynki singlowe. W grze otwarcia nasz defensor mierzył się z Hiszpanem Carlosem Caballero. Poza drugim setem którego Gionis wygrał po przewagach, jego przewaga nie podlegała dyskusji. W drugim singlu dającym zwycięstwo Bogorii w całym meczu Panos również bez straty seta rozprawił się z liderem Gwiazdy Vladislavem Ursu (2:0).

Z perspektywy meczu decydującą grą była jednak ta Marka Badowskiego z Arturem Grelą. W pojedynku polskich zawodników Grela po dwóch partiach prowadził 2:0. W tym momencie doszło do przemiany kapitana Bogorii przy stole. Marek zaczął grać bardziej zmiennie, częściej przejmował też inicjatywę w ataku. Dzięki temu wygrał trzy kolejne sety i zdobył niezwykle cenny punkt dla Bogorii. Jedyny punkt dla Gwiazdy wywalczył Ursu, który pokonał Michała Gawlasa. Nasz piórkowiec mimo porażki 1:3 w setach zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Po 15 rozegranych meczach w sezonie 2022/2023 Bogoria ma 35 punktów w ligowej tabeli. Cztery więcej ma pierwszy w tabeli Dekorglass Działdowo, 34 zaś Polski Cukier i 32 Global Pharma Orlicz Suchedniów (oba te zespoły mają rozegrane więcej spotkań niż Bogoria). Kolejny mecz zawodników trenera Tomasza Redzimskiego już w 3 marca na wyjeździe z Suchedniowem. Do hali przy Westfala LOTTO Superliga wróci już 5 marca o godzinie 16, kiedy zagramy z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz.