Juniorzy zagrają w Rzeszowie, Młodzicy w Luboniu

W najbliższy weekend odbędą się III zawody z cyklu Grand Prix Polski w kategoriach młodzieżowych. W zawodach wystąpi bardzo duża grupa młodych tenisistów Bogorii.

Na Podkarpaciu zagrają zawodnicy do 19 roku życia. W turnieju głównym pewny start ma zapewniony piątka zawodników naszego klubu. Co więcej są oni bardzo wysoko na liście startowej. Z numerem drugim rozstawiony jest Michał Gawlas. Michał w I turnieju Grand Prix był o krok od zwycięstwa i zajął drugie miejsce. Z “szóstką” do zawodów przystąpi z kolei Kacper Głazowski. Wśród dziewczyn będziemy mieli w zawodach głównych trzy nasze reprezentantki: Zosię Śliwkę, Emilkę Skubę i Milenę Mirecką (wygrała eliminacje wojewódzkie). Zosia z kolei podobnie jak Michał w II Grand Prix Polski dotarła do finału, w którym musiała uznać wyższość Wiktorii Wróbel. W piątkowych eliminacjach będziemy mieli jeszcze większą grupę. Awans do sobotniego turnieju głównego wywalczy 12 zawodników i 12 zawodniczek.

W tym samym czasie w Luboniu zagrają Młodzicy (ur. w 2010 roku i młodsi). Świetnie w tym sezonie w tej kategorii wiekowej radzi sobie nasz wychowanek Jakub Dobosz. Kuba w tym sezonie wygrał oba zawody tej rangi i jest najwyżej sklasyfikowanym Młodzikiem w kraju. Z podobnymi ambicjami Kuba uda się teraz pod Poznań. Oprócz niego zagra urodzony w 2012 roku Ignacy Sławiński. Ignacy to z kolei najwyżej sklasyfikowany Żak w kraju i teraz zagra w starszej kategorii wiekowej. Na liście startowej znajduje się z 18 numerem. Decydujące gry turnieju w Rzeszowie i Luboniu odbędą się w niedzielę. Wyniki turniejów znajdziecie pod poniższymi linkami: