Masaki Yoshida- bezbłędny samuraj

You are currently viewing Masaki Yoshida- bezbłędny samuraj

Co prawda Japoński tenisista w tym sezonie niezbyt często gościł w rozgrywkach LOTTO Superligi. Jeśli jednak już bronił barw Bogorii, grał niesamowity tenis stołowy i zmieniał się w lidera drużyny.

25-letni zawodnik, który w 2017 roku zajmował 18. miejsce w rankingu ITTF łącznie wystąpił w sześciu spotkaniach LOTTO Superligi. Przełożyło się to na dziewięć spotkań indywidualnych zawodnika z Azji i wszystkie zakończyły się zwycięstwem Japończyka. Trzykrotnie zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni wywalczył komplet dwóch punktów. Miało to miejsce w rywalizacji z mocnymi drużynami z Rzeszowa, Bydgoszczy oraz Białegostoku.

Co ciekawe Yoshida jako jedynemu w naszej drużynie udała się ta sztuka. Panos dwa punkty w jednym spotkaniu wywalczył dwukrotnie, raz z kolei Marek Badowski w meczu z Dekorglassem Działdowo. Masaki kiedy już przyjeżdżał do Polski zawsze trener Tomasz Redzimski w meczu ustawiał go na tzw „górze” by Masaki grał jako jedyny w zespole dwa single. Japończyk za zaufanie odwdzięczał się bardzo dobrą grą, gdyż na rozkładzie z tego sezonu LOTTO Superligi ma czołowych zawodników rankingu indywidualnego. Wyższość sympatycznego Japończyka musieli uznać m.in. czwarty zawodnik rankingu LOTTO Superligi Li Yongyin z Dojlid Białystok czy też Asuka Machi z ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz, który w tym zestawieniu plasował się na piątym miejscu. Na uwagę zasługują również zwycięstwa z innymi zawodnikami z Azji Yukim Hirano (Energa Manekin Toruń) oraz Pang Koen En Yewem (AZS Politechnika Rzeszów)

Co więcej zawodnik Dartom Bogorii oprócz swojego rodaka Taimu Arinobu (Energa Manekin Toruń) był jedynym zawodnikiem, który rozegrał większą ilość gier, a ani razu nie odchodził od stołu pokonany w rozgrywkach LOTTO Superligi. We wspomnianych sześciu spotkaniach ligowych w których wystąpił Yoshida Bogoria odniosła pięć zwycięstw i zanotowała tylko jedną porażkę ( 2:3 z Dojlidami Białystok)

Trzeba również dodać, że Masaki jest niezwykle miłym i uprzejmym zawodnikiem co dodatkowo wpływa na pozytywną atmosferę w zespole. Na treningach przedmeczowych również cechował się bardzo dużym zaangażowaniem, co później dawało efekty w świetnych pojedynkach w samych spotkaniach. W linku poniżej znajdziecie szczegóły wszystkich wygranych gier indywidualnych naszego tenisisty.

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/zawodnik/3065/