Michał Gawlas na podium Grand Prix Polski Juniorów

W weekend spora grupa młodych zawodników Bogorii grała w zawodach ogólnopolskich do lat 13 i 19. W starszej kategorii Juniorów po brązowy medal sięgnął Michał. W tym samym turnieju do ćwierćfinału dotarł również Kacper Głazowski. W młodszej kategorii Młodzików do tej samej fazy dotarł Jakub Dobosz.

W turnieju głównym w którym gra 48 najlepszych Juniorów i Juniorek kraju zagrała aż siódemka naszych adeptów. Z eliminacji awans do turnieju głównego wywalczyli Adam Smoter i Maja Łakoma. Oprócz nich w turnieju głównym grali Michał, Kacper oraz Emilia Skuba, Zosia Śliwka i Milena Mirecka. Z tej grupy do 1/16 awans wywalczyła wspomniana piątka. Adam z Mają, którzy są jeszcze Kadetami zmagania zakończyli na pozycjach 33-36. Blisko awansu do 1/8 były Milena z Emilką, które decydujące pojedynki przegrały 2:3 w setach. W niedzielę rozegrane zostały właśnie gry 1/8 finału. Zwycięsko ze swoich gier wyszli Głazowski i Gawlas, zaś Śliwka uległa leworęcznej Katarzynie Rajkowskiej. Zosia, która na drugim Grand Prix Polski dotarła do finału, tym razem upasowała się na pozycjach 13-16.

W dalszej części turnieju głównego Michał i Kacepr musieli uznać wyższość Patryka Bieleckiego. Kacper w ćwierćfinale przegrał z tym rywalem 1:4 w setach. Dużo bliżej zwycięstwa w półfinale był Michał, ostatecznie to jednak zawodnik ZKS Drzonków wygrał 4:3. Później Bielecki triumfował w całych zawodach, a Michał na koniec turnieju mógł stanąć na trzecim stopniu podium.

W tym samym czasie w Luboniu grali Kuba i Ignacy Sławiński. W gronie Młodzików Kuba do ćwierćfinału szedł jak burza, zwyciężając w sześciu grach. W 1/4 finału za rywala miał Jana Mrugałę. Kuba w dwóch poprzednich turniejach Grand Prix docierał do finału i w nim wygrywał właśnie z Mrugałą. Tym razem to rywal był górą, a po pokonaniu Kuby triumfował w całych zawodach. Ignacy z kolei uplasował się na miejscach 25-32. On jednak swoje zawody docelowe będzie miał w następny weekend, kiedy zagra w Grand Prix Polski młodszej kategorii Żaków. W najbliższy weekend zagra także spora grupa naszych zawodników w ogólnopolskim turnieju Kadetów.