Młodzi zawodnicy w najlepszej “16” zawodów międzynarodowych

W ostatnich dniach spora grupa tenisistów Bogorii brała udział w turniejach międzynarodowych rangi WTT. Do 1/8 turnieju w Berlinie w kategorii U-13 dotarł Jakub Dobosz. W tym samym czasie we Władysławowie na tym samym etapie zawody ukończyły Milena Mirecka i Maja Łakoma w kategorii U-15.

Powołania do kadry kraju na zawody międzynarodowe w Niemczech i Polsce otrzymali również Zosia Śliwka, Michał Gawlas i Adam Smoter. Na własny koszt zagrała również nasz zawodniczka Emilia Skuba. Oba turnieje odbywały się w tej samej formule. Najpierw były eliminacje grupowe, z których awans do turnieju głównego wywalczyło dwóch najlepszych zawodników. Sztuka ta udała się całej naszej klubowej reprezentacji. Bardzo dobry start w stolicy Niemiec zaliczył Kuba, dla którego jest to debiut na arenie międzynarodowej. W swojej kategorii U-13 dotarł do 1/8 finału, gdzie uległ późniejszemu zwycięzcy całych zawodów z Korei Południowej. Kuba również dobrze radził sobie w starszej kategorii U-15, gdzie najpierw wyszedł z grupy, a następnie wygrał jedną grę i jedną przegrał kończąc zmagania na 1/16 finału.

W tej samej kategorii w 1/32 finału zameldował się Adam Smoter, który miał kiepskie losowanie i trafił na bardzo silnego rywala z Azji. Również na tym samym etapie zmagania zakończył aktualny lider rankingu ogólnopolskiego juniorów Michał Gawlas. We Władysławowie debiut w turniejach międzynarodowych zaliczyła Maja Łakoma i ona również może być dumna ze swojego startu. Po wyjściu z grupy wygrała spotkanie z zawodniczką z Izraela by w kolejnej rundzie ulec przeciwniczce z Singapuru. W najlepszej “16” była również nasza wychowanka Milena Mirecka. Milena podobnie jak Maja najpierw wyszła z grupy i wygrała 1. rundę turnieju głównego, by potem uznać wyższość rozstawionej z numerem drugim tenisistce z Hiszpanii. Zosia Śliwka w swojej kategorii U-17 dotarła do 1/16 finału, a Emila Skuba po przegraniu dwóch zaciętych gier w kategorii U-19 nie wyszła z grupy.

Teraz następuje zmiana miejsc rozgrywania zawodów. Nasze dziewczyny udadzą się do Berlina, a chłopcy do Władysławowa. Nad polskim Bałtykiem zagrają również Aleks Pakuła, Jacek Mitas i Kacper Głazowski. Więcej informacji o zawodach znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://worldtabletennis.com/eventInfo?selectedTab=Overview&eventId=2677