Zosia Śliwka wygrywa II WTK Młodziczek

You are currently viewing Zosia Śliwka wygrywa II WTK Młodziczek

Dużym sukcesem adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii zakończył się II wojewódzki turniej Młodzików i Młodziczek rozgrywany w Siedlinie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Zosia Śliwka, która dzięki zwycięstwu awansowała na Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. W drodze po pierwsze miejsce Zosia wygrała cztery spotkania, w tym finał 3:1 z Wiktorią Szulc. Co ciekawe Zosia występuje jeszcze w kategorii Żaczek i w Siedlinie rywalizowała z 2 lata starszymi przeciwniczkami. Wysoką 5. lokatę zajęła inna nasza Żaczka Tosia Zembowicz, która w turnieju przegrała zaledwie jeden pojedynek. Z kolei na 8. miejscu uplasowała się o rok młodsza od Tosi i Zosia Ola Oskiera.

W kategorii chłopców do półfinału awansowali reprezentujący Bogorię Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło. W spotkaniach o awans do finału i tym samym turnieju Grand Prix ulegli oni swoim przeciwnikom po bardzo zaciętym bojach. W bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce Mikołaj pokonał 3:1 Krzysia i w Siedlinie zdobył brązowy medal. Na miejscu 17-20 turniej zakończył Marcin Zieliński. Z kolei nasi Żacy uplasowali się odpowiednio na miejscach: 21-24 Kamil Sadowski i Piotr Garwoła, 25-32 Fabian Sprzączak,33-48 Wojtek Ulewicz. Gratulacje dla naszych wszystkich zawodników oraz