Znamy terminy spotkań półfinałów LOTTO Superligi

You are currently viewing Znamy terminy spotkań półfinałów LOTTO Superligi

2 czerwca o godzinie 18 w Grodzisku Mazowieckim oraz 4 czerwca o 16 w Suchedniowie zespół Bogorii zawalczy z Global Pharmą Orlicz o awans do finału LOTTO Superligi. Awans do wielkiego finału wywalczy zwycięzca dwumeczu. Finałowy mecz z kolei odbędzie się 10 czerwca w Poznaniu.

Bogoria do fazy play-off przystępowała jako trzecia drużyna rundy zasadniczej. Rywale z Suchedniowa z kolei zajęli w niej wysokie drugie miejsce. Dlatego drugi mecz rewanżowy odbędzie się w Suchedniowie. Z racji, że od 20 maja rozgrywane będą Mistrzostwa Świata mecze półfinałowe zostały zaplanowane na początek czerwca. W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli w grodziskiej hali przy Westfala 3a w stosunku 3:1. W Suchedniowie to jednak Orlicz był górą również 3:1.

Zapowiada się zatem bardzo wyrównana rywalizacja. Bogoria do najważniejszych spotkań sezonu 2022/2023 przystąpi w podstawowym składzie Miłosz Redzimski, Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Półfinałowi rywale również mają silny krajowy skład. Bardzo dobrze w tym sezonie prezentują się Robert Floras, Daniel Bąk oraz Piotr Cyrnek. Ta trójka wsparta jest Asuką Machi. Japończyk w tym sezonie ma imponujący bilans indywidualny wynoszący 15 zwycięstw i 3 porażki. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Dekorglass Działdowo oraz Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Mecze tej pary półfinałowej również zaplanowane są na 2 i 4 czerwca. W tym roku gospodarzem meczu finałowe będzie Poznań, a mecz zaplanowany jest 10 czerwca. Przypomnijmy, że w zeszłym roku finałowe starcie odbyło się w Grodzisku Mazowieckim, a Bogoria rywalizowała z Gwiazdą Bydgoszcz. Grodziszczanie triumfowali wówczas 3:1. Powtórka w tym sezonie bardzo mile widziana.