Marek Badowski na 2. rundzie zakończył start w Mistrzostwach Świata

You are currently viewing Marek Badowski na 2. rundzie zakończył start w Mistrzostwach Świata

Źródło zdjęcia: pzts.pl

W Durbanie od niedzieli trwają Mistrzostwa Świata. Najlepsi zawodnicy globu rywalizują w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście. Wśród nich tenisista Bogorii Marek Badowski, który wraz z Natalią Bajor zagrali w turnieju miksta. Po pokonaniu pary z Egiptu, w 1/16 finału biało-czerwoni przegrali z najwyżej rozstawionym duetem w całym turnieju.

O starcie w Mistrzostwach Świata decydował ranking światowy. Dlatego Marek mógł zagrać jedynie w mikście. W turnieju indywidualnym prawo startu mieli jedynie z Polaków Jakub Dyjas i Maciej Kubik. Badowski wraz z Natalią Bajor grają wspólnie już od kilku sezonów i są bardzo niebezpieczni dla najlepszych na świecie. W 1. rundzie turnieju w RPA Marek i Natalia nie bez problemu pokonali  Hanę Goda/Mohamed El-Beiali 3:2 (6:11, 4:11, 11:8, 11:6, 11:5).

Rywalami w 2. rundzie byli bardzo silni Chińczycy Wang Chuqin i Sun Yingsha. To aktualnie najwyżej notowana para rankingu WTT. Mimo ambitnej walki i wielu świetnych akcji Marek z Natalią ulegli parze z Państwa Środka 1:3 1:3 (7:11, 9:11, 11:5, 9:11). Tym samym na etapie najlepszej “32” musieli zakończyć zmagania. Teraz przed kapitanem Bogorii kluczowe wyzwania w LOTTO Superlidze. Już 2 i 4 czerwca mecze półfinałowe z Global Pharma Orlicz Suchedniów. Pierwszy mecz 2 czerwca o godzinie 18 w nowej grodziskiej hali przy ulicy Sportowej 29. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych gladiatorów na trybunach.