Spora grupa zawodników Bogorii zagra w Czechach

You are currently viewing Spora grupa zawodników Bogorii zagra w Czechach

Dziś w czeskim Havirovie rozpoczął się prestiżowy turniej międzynarodowy rangi WTT Youth Contender. Za naszą południową granicą z orzełkiem na piersi zagra spora grupa zawodników Bogorii.

Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych U-19, U-17, U-15 i U-13. Powołania reprezentacyjne na te zawody otrzymali Jakub Dobosz, Milena Mirecka oraz Maja Łakoma. Kuba, który tydzień temu wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików zagra w kategorii do lat 13 oraz 15. Dziewczyny z kolei w starszych kategoriach do lat 15 oraz 17. Oprócz tej trójki na swój koszt w turnieju zagrają Adam Smoter, Wojciech Szymczak i Krzysztof Stąporek. Dla dwóch ostatnich to debiut w turniejach rangi międzynarodowej.

Cała trójka rozpoczęła już dziś start w turnieju do lat 17. Eliminacje grupowe pomyślnie przeszli Wojtek i Adam, którzy jeszcze dziś zawalczą w turnieju głównym. Obaj jutro rozpoczną start w turnieju do lat 15, Krzysztofa z kolei czeka jeszcze turnieju U-19. Świetnie zawody zaczął Kuba, który pokonał czterech rywali grupowych i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, a to da mu przepustkę do 1/8 finału w najmłodszej kategorii wiekowej. Nasze Wicemistrzynie Polski w grze drużynowej oraz deblowej start w turnieju rozpoczną od środy.

Dla Kuby Dobosza dzisiejszy start to ostatni start międzynarodowy przed Mistrzostwami Europy Młodzików, które w połowie czerwca odbędą się w stolicy Chorwacji Zagrzebiu. Tam wychowanek Bogorii zawalczy w turnieju drużynowym, singlowym oraz mikstowym.