Bogoria gospodarzem Europe Youth TOP10

You are currently viewing Bogoria gospodarzem Europe Youth TOP10

W 2024 Grodzisk Mazowiecki będzie gospodarzem bardzo prestiżowej imprezy w kategorii kadetów i juniorów. Władze Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego poinformowały, że impreza Europe Youth TOP10 odbędzie się w hali Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ulicy Sportowej 29.

Będzie to najbardziej prestiżowa impreza w rozgrywkach indywidualnych jaką zorganizuje klub Bogoria. W przeszłości organizowaliśmy mecze i turnieje Ligi Mistrzów. Od lat dużą popularnością cieszy turniej Pingla Cup. W 2021 roku odbyły się z kolei Mistrzostwa Polski Żaków w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Teraz po otwarciu nowego obiektu zarząd klubu zdecydował, że czas na kolejne wyzwania organizacyjne.

Europe Youth TOP10 to impreza w której gra najlepszych 10 kadetów (U-15) oraz juniorów (U-19) w Europie. Najlepsi zawodnicy rankingu europejskiego grają systemem każdy z każdym przez trzy dni. W ostatnich latach tytuły Mistrza Europy w tych kategoriach wiekowych zdobywał Miłosz Redzimski. Władze ETTU od kilku lat mają zaufanie do Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W 2021 roku Warszawa była gospodarzem Seniorskich Mistrzostw Europy. W lipcu z kolei w Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów.