Michał Gawlas piąty w juniorskim TOP16

Na ćwierćfinale swój udział turnieju dla najlepszych juniorów w Polsce zakończył młody zawodnik Bogorii Michał Gawlas. Impreza rozgrywana była w niedzielę w Białymstoku.

Turniej miał być alternatywą dla nie rozgrywanych aktualnie turniejów o Grand Prix Polski w kategoriach wiekowych. Na liście startowej początkowo znaleźli się jeszcze z graczy Bogorii Miłosz Redzimski oraz Patryk Pyśk, ale ostatecznie nie zostali zgłoszeni do zawodów. Pod ich nieobecność jedynym zawodnikiem Bogorii grającym na Podlasiu był Michał Gawlas.

Grający uchwytem piórkowym Michał początek zawodów może zaliczyć do bardzo udanych. W swoim pierwszym meczu pokonał 3:1 w setach najwyżej rozstawionego Szymona Kolasę. Jak się później okazało zawodnik Politechniki wygrał całe zawody. W kolejnych spotkaniach Gawlas pokonał pewnie 3:0 w setach Dawida Jadama oraz 3:1 Konrada Staszczyka. Dzięki tym wygranym zawodnik na co dzień występujący w II lidze awansował z pierwszego miejsca do ćwierćfinału.

W nim za przeciwnika miał leworęcznego Jakuba Kwapisia. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Michał przegrywał najpierw 0:2 w setach, a następnie 1:3. Po bardzo dobrej i aktywnej grze doprowadził do remisu 3:3 w setach. Ostatnią partię lepiej zaczął jednak Kwapiś i to on zwyciężył 4:3. Po porażce ćwierćfinałowej Michał w całym turnieju został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

W turnieju oprócz Michała grało także dwóch juniorów na co dzień trenujących w naszym ośrodku tenisa stołowego. Kuba Matkowski i Kuba Stecyszyn bo o nich mowa trafili do jednej grupy. Jak się później miało okazać stoczyli pojedynek o drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Lepszy w nim okazał się 3:2 w setach Stecyszyn. W ćwierćfinale pokonał on Patryka Dziubę i zameldował się w półfinale. W nim trafił na wspomnianego leworęcznego Kubę Kwapisia. Niestety to tenisista Morlin Ostróda zwyciężył 4:2. W meczu o brązowy medal trenujący drugi sezon w ośrodku Bogorii Stecyszyn uległ 2:3 w setach Patrykowi Bieleckiemu i ostatecznie turniej ukończył na czwartym miejscu. Wszystkie wyniki z wczorajszego turnieju można znaleźć w linku poniżej: