Marek Badowski: „Byliśmy w stanie odwrócić losy każdego pojedynku”

You are currently viewing Marek Badowski: „Byliśmy w stanie odwrócić losy każdego pojedynku”

„Nie grałem jeszcze w takim finale, w którym aż tak wyraźnie przegrywaliśmy w każdym pojedynku, a mimo to byliśmy w stanie odwrócić ich losy” – mówi Marek Badowski, kapitan Bogorii, który miał bardzo duży udział w zdobyciu przez Bogorię 9 tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

I faktycznie takiego meczu o Drużynowe Mistrzostw Polski jeszcze nie było… Miłosz Redzimski przegrywał z Jonathanem Grothem 1:2, Marek Badowski z Jakubem Dyjasem 0:2, a Panagiotis Gionis z Kaiiem Konishim 1:2 i do tego bronił czterech piłek meczowych w 4 secie. Tymczasem to pingpongiści Dartomu Bogorii obronili tytuł najlepszej drużyny LOTTO Superligi.

Przypomniał się finał, także z Dekorglassem, z 2019 roku w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku. Panos Gionis wygrał mecz, który był już praktycznie przesadzony na korzyść Shang Kuna. Chińczyk miał piłkę meczową przy 2:1 w setach i loba, przegrał tę akcję i mecz się odwrócił – powiedział Marek.

W tamtym meczu o złoto, po zwycięstwie Panagiotisa Gionisa na Shang Kunem 3:2, Marek Badowski wygrał z Wang Yangiem 3:0, a Pavel Sirucek z Jirim Vrablikiem 3:1.

– Z kolei w zeszłym sezonie przegrywaliśmy 0:1, a Sun Shiyu wyraźnie przegrywał z Viacheslavem Burovem. Sun zaczął grać swoje najlepsze akcje w sezonie, a przecież nie wiadomo co by było przy 0:2? Tak więc każdy finał był na swój sposób bardzo trudny i wymagający – podkreślił 3-krotny Wicemistrz Polski w singlu.

Spotkanie finałowe w Poznaniu oglądali m.in. rodzice Marka Badowskiego.

– Przyjeżdżają na prawie wszystkie mecze rozgrywane w Grodzisku Mazowieckim, byli na wszystkich finałach, w których grałem i wielokrotnie na Mistrzostwach Polski. Wspierają mnie od dziecka i zawsze ze mną są, za co im bardzo dziękuję – podkreślił.

Źródło: superliga.com.pl