Liga Mistrzów w formie turniejowej

You are currently viewing Liga Mistrzów w formie turniejowej

Dusseldorf będzie gospodarzem rozgrywek Ligi Mistrzów mężczyzn w sezonie 2020/2021 – poinformowała Europejska Unia Tenisa Stołowego. Turniej z z udziałem męskich ekip zaplanowano od 11 do 18 grudnia 2020 roku.

To bardzo trudny czas i jestem wdzięczny, że Dusseldorf podjął wyzwanie organizacji turniejów Champions League. Pomimo licznych przeszkód, wierzę, że uda nam się zorganizować w tym sezonie Ligę Mistrzów – powiedział prezydent ETTU, Igor Levitin.

Według najnowszych ustaleń Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, rozgrywki Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn mają się odbyć w formie turniejowej. W pierwszym etapie, który został rozłożony na trzy dni, 16 zespołów (ostatecznie zrezygnowano z rozgrywania rundy wstępnej) zostanie podzielonych na cztery grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej (zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn).

W sezonie 2020/2021 w Champions League nasz kraj będą reprezentować trzy zespoły. Wśród kobiet wystąpi Enea Siarkopol Tarnobrzeg, a w gronie mężczyzn zagrają nasz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich sezonach tych elitarnych rozgrywek podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego dotarli do ćwierćfinału. Jest to również najlepszy wynik naszej drużyny w Lidze Mistrzów, odkąd występuje w tych rozgrywkach.