Bogoria w ścisłej czołówce rankingu europejskiego

You are currently viewing Bogoria w ścisłej czołówce rankingu europejskiego

Na stronie Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego pojawił się ranking klubowy. Na jego podstawie przyznawane są miejsca w europejskich pucharach. Grodziska drużyna w zestawieniu zajmuje bardzo wysokie 6. miejsce.

Ranking uwzględnia trzy ostatnie sezony. W dwóch z trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów Bogoria meldowała się w gronie ośmiu najlepszych drużyn elitarnej Ligi Mistrzów. Dzięki wspomnianej 6. pozycji zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego po raz kolejny będzie mogła wziąć w Champions League. Co więcej jako jedna z ośmiu drużyn ma zapewniony start od razu od drugiej rundy. W drugiej fazie grupowej zagra 12 zespołów, a tylko zwycięzca rywalizacji grupowej zagra w final four.

Gospodarzem turnieju finałowego będzie obrońca mistrzowskiego tytułu FC Saarbrucken TT. Niemiecka drużyna znajduje się na czele europejskiego rankingu, wyprzedzając Borussię Dusseldorf oraz G.V. Hennebont. Przed Bogorią w rankingu znajduje się również TTC Neu-Ulm oraz Dekorglass Działdowo. W europejskich rozgrywkach nie mogą występować zespoły z Rosji. Losowanie Ligi Mistrzów odbędzie się w połowie lipca. Wówczas dowiemy się kto w nowej kampanii będzie rywalem Dartom Bogorii.