DME: Szwedzi Mistrzami, Polacy na miejscach 9-16

You are currently viewing DME: Szwedzi Mistrzami, Polacy na miejscach 9-16

W Malmoe dobiegły końca Drużynowe Mistrzostwa Europy. W turnieju męskim najlepsi okazali się gospodarze, którzy w finale 3:1 wygrali z Niemcami. Biało-Czerwoni z naszym Miłoszem Redzimskim w składzie turniej zakończyli na 1/8 finału.

Polacy minimalnie w grze o ćwierćfinał 2:3 ulegli Belgom. Spotkanie, które trwało blisko trzy godziny miało niesamowicie wyrównany przebieg.  Po jednym punkcie dla naszej drużyny wywalczyli Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski, którzy pokonali sklasyfikowanego na 79. miejscu na liście światowej – Cedrica Nuytincka. Dla 17-letniego Miłosza wygrana z leworęcznym Belgiem to cenny skalp.

W szeregach naszych rywali kapitalnie zaprezentował się Adrien Rasenfosse, który zapisał przy swoim nazwisku dwa triumfy. Jedno „oczko” do dorobku belgijskiego zespołu dorzucił Martin Allegro. Biało-czerwoni po porażce z Belgią zakończyli udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Malmoe. Wcześniej, bo w fazie grupowej, Polacy pokonali Finlandię 3:2 i ulegli Niemcom 1:3.

Indywidualnie najlepiej z naszych reprezentantów spisał się w Malome Miłosz Redzimski, który wygrał 3 z 5 pojedynków. Samuel Kulczycki w Szwecji odniósł dwa zwycięstwa i zanotował cztery porażki, a Maciej Kubik zakończył turniej z bilansem 1-1. Czwarty z Polaków – Jakub Dyjas rozegrał w tegorocznych DME jedno spotkanie i poniósł w nim porażkę z Ricardo Waltherem.

Męska reprezentacja Szwecji po 21 latach została Drużynowym Mistrzem Europy w tenisie stołowym! Wśród kobiet po złote medale po raz drugi z rzędu sięgnęły Niemki. Reprezentanci Szwecji w finale w gronie mężczyzn pokonali triumfatorów trzech ostatnich turniejów DME – Niemców 3:1. Kapitalnie w szeregach gospodarzy zawodów zaprezentował się Truls Moregard (w polskiej lidze reprezentuje barwy Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz), który zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne triumfy nad Benediktem Dudą i Timo Bollem.

W gronie kobiet w Szwecji nie miały sobie równych tenisistki stołowe z Niemiec. Przedstawicielki tego kraju w wielkim finale pokonały mistrzynie Europy z 2019 roku z Nantes – Rumunki 3:0. Po jednym punkcie dla triumfatorem zdobyły Shan Xiaona, Han Ying (broni barw KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg) i Nina Mittelham. Niemki po złote medale w europejskim czempionacie sięgnęły po raz drugi z rzędu.