Bogoria 19 sierpnia zagra o Superpuchar Polski

You are currently viewing Bogoria 19 sierpnia zagra o Superpuchar Polski

Władze LOTTO Superligi zdecydowały, że w tym roku odbędzie się mecz o Superpuchar Polski. W nim zagrają między sobą Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski. Mecz pomiędzy Bogorią, a Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz odbędzie się na stadionie PGE Narodowy.

Mecz to główny punkt programu imprezy Pingpongowy Narodowy. 18 sierpnia po raz kolejny na płycie głównej stadionu Narodowego w Warszawie stanie 100 stołów, które będą dla wszystkich chętnych wziąć udział w tej niesamowitej imprezie. We wcześniejszych latach w ramach imprezy na PGE Narodowym była nawet rozgrywana cała pierwsza kolejka ligowa.

W ostatnich latach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego bardzo często rywalizują z zespołem z Bydgoszczy. Warto przede wszystkim przypomnieć finał rozgrywek LOTTO Superligi z sezonu 2021/2022. Wówczas w grodziskiej hali przy Westfala Bogoria zwyciężyła 3:1, a punkty dla Bogorii wywalczyli Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz Sun Shiyu. Gwiazda Bydgoszcz w ostatnim sezonie do Pucharu Polski, dorzuciła brązowy medal w LOTTO Superlidze. Finałowy turniej Pucharu Polski rozgrywany był w Zielonej Górze, a tam bydgoszczanie okazali się najlepsi spośród czterech drużyn. Dartom Bogoria 10 czerwca wywalczyła dziewiąty tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pokonując w finałowym meczu 3:0 Dekorglass Działdowo.