Trzech zawodników Bogorii w TOP 100 rankingu ITTF

You are currently viewing Trzech zawodników Bogorii w TOP 100 rankingu ITTF

Wczoraj ukazał się najnowszy ranking międzynarodowej federacji tenisa stołowego ITTF. W pierwszym zestawieniu w 2020 roku w TOP 100 znajduje się trzech tenisistów Dartom Bogorii.

W porównaniu do grudniowego rankingu podstawowi zawodnicy Bogorii utrzymali swoje pozycje. Najwyżej z podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego znajduje się Pavel Sirucek. Czech to aktualnie 45 rakieta świata. Tym samym Siru utrzymał swoją najwyższą w karierze pozycję rankingu ITTF. Jedną lokatę za Siruckiem znajduje się Panagiotis Gionis. W przeszłości Panos znajdował się nawet na 18. miejscu światowej listy.

Najwyższe w karierze 83. miejsce utrzymał również Marek Badowski. Oznacza to, że Marek jest drugim Polakiem spośród polskich zawodników w tym zestawieniu (na 71. miejscu znajduje się Jakub Dyjas). Dla całej trójki pozycja w tym sezonie w rankingu ITTF jest bardzo ważna ze względu na kwalifikacje olimpijskie. Lepsza pozycja daje możliwość startu w większej ilości turnieju kwalifikacyjnych. Na czele rankingu doszło do zmiany. Chińczyka Xu Xina wyprzedził jego rodak Fan Zhendong. Na trzecim miejscu plasuje się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Ma Lon. Poniżej znajdziecie całe zestawienie rankingu.

https://ranking.ittf.com/#/rankings/list/SEN/M;SINGLES/2020/1w