Michał Gawlas: Piórkowcy są skuteczni

You are currently viewing Michał Gawlas: Piórkowcy są skuteczni

18-letni zawodnik Bogorii Michał Gawlas jest jedynym piórkowcem w 20-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Gliwicach (Orlen 2023 European Youth Championships). Dla pochodzącego z Czechowic-Dziedzic Michała to debiut w imprezie tej rangi.

Turniej odbędzie się w dniach 14-23 lipca, a w imprezie wystąpi aż czwórka młodych tenisistów Bogorii. Będą to Michał, Miłosz Redzimski (juniorzy) oraz Aleks Pakuła i Maja Łakoma (kadeci). Wychowanek MKS Czechowice-Dziedzice zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze i tym sukcesem zapewnił sobie start w Mistrzostwach Europy U-19.

Regulamin mówi, że na Mistrzostwa Europy jedzie Mistrz Polski i dwóch następnych zawodników z rankingu. Cieszę się, że wywalczyłem sobie udział i będzie to moja pierwsza taka impreza. Myślę też, że o powołaniu zadecydował równy, solidny poziom, jaki prezentowałem przez cały sezon. Najlepiej na turniejach międzynarodowych zagrałem zaś na Węgrzech i w Szwecji, zajmując odpowiednio 2 miejsce w U-17 i 9-16 w U-19 – przyznał Michał Gawlas, który wygrywał m.in. z rywalami z Korei Południowej, Tajwanu, Japonii (na Węgrzech).

Wiadomo już, że pingpongista Dartomu Bogorii w deblu w MEJ wystąpi z Leo Vekiciem. To leworęczny Chorwat, który ze swoją reprezentacją obecnie przebywa na zgrupowaniu w Rumunii. Polacy trenują w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Michał Gawlas czeka jeszcze na decyzję, z kim zagra w mikście.

Dla mnie Mistrzostwa Europy to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ są debiutem w imprezie tej rangi. Mogę sprawdzić swoje umiejętności z najlepszymi zawodnikami na naszym kontynencie. Nie myślę jakoś o końcowym wyniku, bardziej chcę się skupić na mojej grze, wtedy sam przyjdzie wynik, z którego będę zadowolony – stwierdził.

Źródło: pzts.pl