Młodzi zawodnicy Bogorii w czołówce rankingu europejskiego

You are currently viewing Młodzi zawodnicy Bogorii w czołówce rankingu europejskiego

Miłosz Redzimski zajmuje drugie miejscu w rankingu federaci ETTU do lat 19 oraz szóste do lat 21. Jakub Dobosz z kolei plasuje się na ósmym miejscu w tym samym zestawieniu do lat 13.

Miłosz zaliczył bardzo duży awans w rankingu europejskiej federacji po udanym występie w Mistrzostwach Europy. W Gliwicach nasz wychowanek wywalczył srebrny medal w turnieju singlowym. Tuż przed lipcowymi zawodami zajmował 54. miejsce. Bardzo wysoko w sierpniowym rankingu jest również Michał Gawlas. Grający uchwytem piórkowym zawodnik Bogorii to aktualnie 15. rakieta Europy. Warto dodać, że zarówno Miłosz, jak i Michał jeszcze w następnym roku będą występować w kategorii Juniorów i będą mieli szanse na poprawienie swoich pozycji.

W ścisłej czołówce Europy znajduje się również Jakub Dobosz. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim znajduje się w czołowej dziesiątce zestawienia U-13. W tym sezonie urodzony w 2010 roku Kuba dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w singlu i mikście. Dużym sukcesem było również jego zwycięstwo w turnieju WTT Youth w belgijskim SPA. W rankingu ETTU do lat 15 na 45. miejscu notowany jest Aleks Pakuła. W tej samej kategorii wiekowej 74. pozycje zajmuje Adam Smoter, zaś Jakub Dobosz 109. Wśród dziewczyn również w kategorii U-15 na 97. miejscu znajduje się inna wychowanka naszej Akademii Tenisa Stołowego Milena Mirecka.