Międzynarodowe starty Michała i Miłosza

You are currently viewing Międzynarodowe starty Michała i Miłosza

Końcówka wakacji będzie bardzo intensywna dla Juniorów Bogorii. Michał Gawlas i Miłosz Redzimski zagrają w turniejach międzynarodowych w Chorwacji i Słowenii.

Zawody na Bałkanach to turnieje międzynarodowe rangi WTT Youth Contender. Pierwsze zmagania odbędą się w dniach 28-30 sierpnia w słoweńskim Otocec. Prosto z tych zawodów Miłosz z Michałem przeniosą się do chorwackiego Varazdinu, gdzie rywalizować będą od 1 września. W obu turniejach grodziscy zawodnicy zagrają jedynie w grze pojedynczej. Obaj zawalczą w kategorii U-19, zaś Miłosz w Słowenii zagra jeszcze w turnieju U-17.

Turnieje na Bałkanach to początek licznych startów Gawlasa i Redzimskiego. Trener reprezentacji Polski Juniorów Patryk Jednrzejewski prawdopodobnie będzie często powoływał naszych zawodników na zawody międzynarodowe. Wszystko po to by poprawiali swój ranking światowy. Ten jest podstawą do znalezienia się na liście Mistrzostw Świata Juniorów, które w dniach 26 listopada-3 grudnia odbędą się również w Słowenii, w miejscowości Nova Gorica. Miłosz w swoim dorobku ma już dwa medale z Młodzieżowych Mistrzostw Świata. W 2021 roku sięgnął po srebrny medal w grze pojedynczej Kadetów. Medal tego samego kruszcu wywalczył rok później. Tym razem był to srebrny medal w drużynowych zmaganiach Juniorów. W składzie reprezentacji wówczas oprócz Miłosza byli również Maciej Kubik, Alan Kulczycki oraz Mateusz Zalewski.