DME: Biało-Czerwoni z Miłoszem w składzie w 1/8 finału

You are currently viewing DME: Biało-Czerwoni z Miłoszem w składzie w 1/8 finału

Od poniedziałku w szwedzkim Malmoe rozgrywane są Drużynowe Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski z naszym Miłoszem Redzimskim zajęła drugie miejsce w swojej grupie, co dało przepustkę do 1/8 finału. W swoich spotkaniach podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego ulegli 1:3 Niemcom oraz pokonali 3:2 reprezentację Finlandii.

Niewątpliwie wydarzeniem rywalizacji z naszymi zachodnimi sąsiadami było zwycięstwo 17-letniego Miłosza z Timo Bollem. W końcu leworęczny Boll to 20-krotny Złoty Medalista Mistrzostw Europy w różnych konkurencjach. Redzimski po raz kolejny podszedł do tego meczu bez respektu dla rywala i drugi raz pokonał Niemca w stosunku 3:1 w setach. Niestety wygrana zawodnika Bogorii nie przełożyła się na zwycięstwo Polski w całym meczu. Swoje gry przegrali Samuel Kulczycki (z Bollem i Benediktem Dudą) oraz Jakub Dyjas (z Ricardo Waltherem).

Decydujący mecz o awans do najlepszej “16” zawodów w Malmoe Biało-Czerwoni rozegrali we wtorkowy wieczór. Spotkanie z Finlandią nie ułożyło się dla nich zbyt dobrze. Po dwóch singlach Polacy przegrywali 0:2 (swój mecz z Benedekiem Olahem przegrał Miłosz). Od pewnej wygranej Macieja Kubika z Aleksi Rasanenem rolę się odwróciły. Kulczycki pokonał 3:1 w setach Olaha. Przy stanie 2:2 w meczu do stołu ponownie podszedł Miłosz. Wychowanek Bogorii wytrzymał presję i po dobrej grze 3:0 w setach wygrał z Alexem Naumi. Teraz przed reprezentacją Polski kolejne wyzwanie w postaci pojedynku 1/8 finału. Rywalem będzie reprezentacja Belgii, z którą na pewno nasi reprezentacji mają duże szanse. Mecz ten zaplanowany jest na czwartek na godzinę 10.

Polska – Niemcy 1:3
Samuel Kulczycki – Benedikt Duda 2:3 (11:5, 5:11, 7:11, 11:6, 5:11)
Miłosz Redzimski – Timo Boll 3:1 (12:10, 11:9, 4:11, 11:4)
Jakub Dyjas – Ricardo Walther 0:3 (2:11, 7:11, 9:11)
Samuel Kulczycki – Timo Boll 1:3 (7:11, 6:11, 11:7, 11:13)

Polska – Finlandia 2:3
Samuel Kulczycki – Alex Naumi 2:3 (11:6, 5:11, 11:3, 8:11, 14:16)
Miłosz Redzimski – Benedek Olah 0:3 (6:11, 12:14, 9:11)
Maciej Kubik – Aleksi Rasanen 3:0 (11:5, 11:1, 11:2)
Samuel Kulczycki – Benedek Olah 3:1 (3:11, 11:6, 11:8, 11:5)