Ciekawy weekend dla zawodników Bogorii

You are currently viewing Ciekawy weekend dla zawodników Bogorii

Weekend w wykonaniu naszych zawodników i zawodniczek zapowiada się niezwykle ciekawie. Tenisiści Bogorii zagrają w 3 turniejach rangi Grand Prix Polski oraz przeciwko UKS Dojlidy Białystok w LOTTO Superliga

W Gliwicach duża liczba naszych zawodników zawalczy w Grand Prix Polski Seniorów. Marek Badowski i Zosia Śliwka wygrali zmagania wojewódzkie i mają zapewniony start w turnieju głównym. Nasz kapitan jest jednym z kandydatów do zwycięstwa. Oprócz tej dwójki w piątkowych eliminacjach zagra bardzo duża ilość naszych młodych zawodników. Dla większości z nich będzie to forma sprawdzenia się przed zawodami Grand Prix Polski Juniorów i Kadetów, które odbędą się w najbliższych tygodniach.

W ramach 2 kolejki LOTTO Superliga 24 września o godzinie 18 podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrają na wyjeździe z Dojlidami Białystok. W niedzielę zadebiutuje Jin Takuya, który od kilku dni trenuje w Grodzisku Mazowieckim. Oprócz niego zagrają również Panagiotis Gionis oraz Miłosz Redzimski. Zespół z Białegostoku też ma bardzo duże ambicje, jeśli chodzi o aktualny sezon. Do drużyny dołączyli Wang Zeng Yi oraz Asuka Machi, którzy w zeszłym sezonie byli czołowymi zawodnikami ligi. Oprócz nich zagra zapewne leworęczny Damian Węderlich, który na co dzień trenuje w Grodzisku Mazowieckim.

W Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych wystąpi Marcin Zieliński. Nasz wychowanek niedawno dotarł do 1/8 finału Mistrzostw Europy i staje się coraz ważniejszym zawodnikiem reprezentacji kraju. Teraz sprawdzi swoją formę na arenie ogólnopolskiej. Od tego sezonu Marcin zmienił klasę niepełnosprawności z 9 na 8. W tej klasie znajdują się medaliści Mistrzostw Świata i Europy na czele z Piotrem Grudniem.

Z kolei w Olkuszu o jak najlepszy wynik w Grand Prix Polski Młodzików zawalczy Ignacy Sławiński. Ignacy rozpoczyna start w kategorii do lat 13, a w turnieju będzie rozstawiony z numerem 7. Decydujące gry turniejów o Grand Prix Polski odbędą się w niedzielę.