GPP: Bardzo dobry start Juniorów i Amelki Bukowskiej

You are currently viewing GPP: Bardzo dobry start Juniorów i Amelki Bukowskiej

Weekend upłynął pod znakiem startów młodych zawodników Bogorii w Grand Prix Polski Żaków i Juniorów. Na podium w turnieju do lat 19 stanęli Michał Gawlas i Kacper Głazowski, którzy wywalczyli odpowiednio brązowy i srebrny medal.

W turnieju w Szczawnie Zdrój mieliśmy największą reprezentację swoich zawodników w turnieju głównym. Aż 11 zawodników Bogorii miało prawo startu w zawodach głównych. Piątkowe eliminacje pomyślnie przebrnęli Tosia Zembowicz, Wojtek Szymczak i Krzysztof Stąporek. Spośród tej trójki najdalej zaszedł Krzysztof, który uplasował się na pozycjach 17-24. Tosia i Wojtek zmagania zakończyli na miejscach 49-52.

Wiele świetnych gier często wygranych w stosunku 4:3, bądź 3:2 pozwolił zameldować się w 1/8 finału Michałowi Gawlasowi, Kacprowi Głazowskiemu, Jackowi Mitasowi, Adamowi Smoterowi, Aleksowi Pakule, Milenie Mireckiej, Zosi Śliwce i Emilce Skubie. Aż 25% zawodników w najlepszej “16” kraju to byli zawodnicy Bogorii. W niedzielnych decydujących grach najlepiej prowadził sobie Kacper Głazowski. Kacper zajął drugie miejsce, zaś Michał trzecie. Głazowski był niepokonany przez cały turniej i dopiero w finale uległ 2:4 w setach Marcelowi Błaszczykowi. Gawlas też przegrał tylko jedną grę, bratobójczy półfinał z Kacprem, również w stosunku 2:4.

Dumni ze swojej postawy mogą być również pozostali nasi tenisiści. Adam Smoter był jedną z rewelacji turnieju i zajął miejsca w przedziale 5-8. Wiele świetnych gier mają za sobą Aleks Pakuła, Jacek Mitas, Milena Mirecka i Zosia Śliwka, którzy uplasowali się na pozycjach 9-12. Podobnie jak Emilka Skuba, która zawody ukończyła na miejscach 13-16.

W tym samym czasie w Zielonej Górze odbywał się turniej Grand Prix Polski Żaków. Debiut na arenie ogólnopolskiej zaliczył Tymon Bednarek. Tymon w naszej Akademii Tenisa Stołowego trenuje dopiero od kilku miesięcy, a już udało mu się wygrać pierwszą grę w turnieju. Ostatecznie nie udało mu się przejść eliminacji. W turnieju głównym reprezentowała nas za to Amelka Bukowska. Zajęła ona najpierw drugie miejsce w swojej grupie, a następnie pewnie 3:0 w setach wygrała mecz 1/16 finału. W meczu 1/8 finału uległa 2:3 w setach Lenie Adamczak, chociaż prowadziła już 2:0 w setach i miała piłki meczowe. Ostatecznie Amelka zajęła miejsca w przedziale 13-16.