Raport Ligowy


Trzy zwycięstwa pierwszej drużyny, to nie jedyne ważne skalpy jakie odniosły w poprzednim tygodniu zespoły Bogorii. Cenne wygrane zanotowały również nasze drużyny w Ekstraklasie Kobiet oraz I lidze mężczyzn.

Oba zwycięstwa przybliżyły Bogorię do celu na sezon 2022/2023 jakim jest utrzymanie w rozgrywkach. Zawodniczki Bogorii prowadzone przez trenera Zbyszka Grześlaka nie dały najmniejszych szans na wyjeździe JKTS Jastrzębiu-Zdrój. Ola Michalak, Ola Falarz oraz wychowanka Martyna Lis wygrał swoje pojedynki solidarnie 3:0 w setach, a to przełożyło się na pewne zwycięstwo 3:0.

Wygrana na trzy punkty pozwoliła dziewczynom awansować na siódme miejsce w tabeli. Na miejscu zagrożonym spadkiem znajduje się właśnie drużyna z Jastrzębia Zdrój. Nad zespołem ze Śląska podopieczne trenera Grześlaka mają już siedem punktów przewagi. Przed Bogorią już tylko jeden mecz w I rundzie ekstraklasy kobiet. 16 grudnia na wyjeździe nasze tenisistki będą rywalizować z aktualnym mistrzem kraju KU AZS UE Wrocław.

Dosyć niespodziewaną wygraną aż 9:1, zakończyło się z kolei starcie Bogorii II z KTS Gliwice, w I lidze mężczyzn. Zespół z Gliwic w tym sezonie pretenduje do awansu do LOTTO Superligi, ale w sobotę musiał uznać wyższość naszego drugiego zespołu. Świetne pojedynki zagrali Michał Gawlas, Jacek Mitas oraz Arek Żuk. Cała trójka wywalczyła komplet 2.5 punktu, 1.5 punkt zdobył również Przemek Sałaciński. Dzięki wygranej chłopaki dopisali 2 punkty do ligowej tabeli i uciekli ze strefy spadkowej. Aktualnie znajdują się na 8. Miejscu, które oznacza baraż o utrzymanie w I lidze. Wszystkie informacje dotyczące wyników Bogorii we wszystkich rozgrywkach ligowych można znaleźć na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego pod poniższym linkiem:

 https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/