Udany start w Lidze Mistrzów

You are currently viewing Udany start w Lidze Mistrzów

Wygrana 3:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z HB Ostrov Z.S.. Dwa oczka wywalczył Miłosz Redzimski, ważną grę wygrał również Panagiotis Gionis.

Czwartkowa rywalizacją z Mistrzem Czech grodziski zespół rozpoczął 15 kampanię w europejskich pucharach. Jak co roku podopieczni Tomasza Redzimskiego marzą o awansie do półfinału, którego jeszcze nigdy nie udało się osiągnąć. Wczoraj Miłosz, Panos i Jin postawili pierwszy krok w tym kierunku.

Miłosz w pierwszym singlu miał trudną przeprawę z Davidem Retspiesem. Dwa pierwsze sety padły łupem 11:9 wysokiego Czecha. Od trzeciej partii widać było metamorfozę w grze Młodzieżowego Mistrza Europy. Redzimski wygrał gładko dwa kolejne sety i wytrzymał próbę nerwów w piątek skróconej partii zwyciężając 6:3.

Dzięki zwycięstwu Miłosza do stołu z większym spokojem mógł podejść Panagiotis Gionis. Panos zagrał na swoim wysokim poziomie i zdecydowanie 3:0 wygrał z Pavlem Siruckiem.

W tym momencie duża część grodziskiej publiczności liczyła na zwycięstwo 3:0. Bardzo dobre zawody jednak przeciwko naszemu Japończykowi zagrał Tomas Tregler. Jin Takuya z kolei nie był tak agresywny jak w poprzednich swoich grach. Do tego Tregler lepiej rozgrywał końcówki i zasłużenie wygrał 3:1 w setach.

W tym momencie zawodnicy H.B. Ostrov ponownie mogli pomyśleć o korzystnym rezultacie. Ich nadzieję szybko rozwiał Miłosz, który rozegrał kapitalną grę przeciwko Pavlowi Siruckowi. Jego przewaga od początku nie podlegała dyskusji. Zwycięstwem 3:0 w setach przypieczętował cenna wygraną Bogorii w prestiżowych rozgrywkach.

Kolejne spotkanie w grupie „B” Europejskiej Ligi Mistrzów podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozegrają 22. listopada we własnej hali z niemieckim TTC Neu-Ulm. Mecz zaplanowany został na godzinę 17.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – HB Ostrov 3:1

Miłosz REDZIMSKI – David REITŠPIES 3:2 (-9,-9,5,5,3)

Panagiotis GIONIS – Pavel ŠIRUČEK 3:0 (6,9,8)

Takuya JIN – Tomáš TREGLER 1:3 (-7,7,-7,-8)

Miłosz REDZIMSKI – Pavel ŠIRUČEK 3:0 (4,4,7)