Plejada gwiazd Oxynetu Jarosław

You are currently viewing Plejada gwiazd Oxynetu Jarosław

Foto: Express Jarosławski

W trakcie sobotniego meczu LOTTO Superligi w sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29 może pojawić się kilku uznanych zawodników w światowym tenisie stołowym. Wśród graczy Oxynetu Jarosław jest m.in. Nigeryjczyk Aruna Quadri.

Nigeryjczyk to jeden z najpopularniejszych zawodników ostatnich lat. Wielokrotny Mistrz Afryki to aktualnie 15 rakieta światowego rankingu WTT. W marcu 2022 roku po kilku świetnych turniejach międzynarodowych notowany był nawet na 10 miejscu. Tym samym był pierwszym zawodnikiem z Czarnego Lądu, który znalazł się w TOP10 zestawieniu WTT.

W 2016 roku Aruna był o krok od wywalczenia medalu olimpijskiego. W Rio de Janeiro dotarł do ćwierćfinału po drodze pokonując Timo Bolla. W trakcie Mistrzostw Świata w Houston (2021 rok) również dotarł do 1/4 finału singla. Tam w grze o medal lepszy od niego okazał się Truls Moregard. Zawodnik Oxynetu Jarosław na rozkładzie ma również m.in. Tomokazu Harimoto, Liang Jinkunga czy Chuang Chih-Yuana. Swoją grę Nigeryjczyk bazuje się piekielnie silnym ataku fh z całego stołu.

Sobotni rywal w składzie ma również medalistów Mistrzostw Europy Andreja Gacinę i Lubomira Pisteja. Prawdopodobnie któregoś ze wspomnianej trójki zobaczymy w rywalizacji z podopiecznymi trenera Tomasza Redzimskiego. Jak w starciu z tymi zawodnikami zaprezentują się Miłosz, Marek, Panos i Jin, jesteśmy bardzo ciekawi. Sobotni mecz Dartom Bogorii z Oxynetem Jarosław rozpocznie się punktualnie o godzinie 16. Dzień później nasi zawodnicy również we własnej sali podejmą ASTS Olimpię-Unią Grudziądz. Początek tego spotkania także o godzinie 16. Wstęp na mecz jest bezpłatny.