Świetne występy naszej młodzieży w Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Świetne występy naszej młodzieży w Grand Prix Mazowsza

W zakończony weekend odbyły się turnieje wojewódzkie w kategorii Seniorów i Młodzików. W tej pierwszej kategorii triumfowali nasi Juniorzy Jacek Mitas oraz Zosia Śliwka.

Zawody seniorskie odbyły się w niedzielę w Chotomowie. W turnieju udział wzięło udział 70 zawodników i zawodniczek z województwa. Zosia już drugi raz w tym sezonie zwyciężyła w Grand Prix Mazowsza. W półfinale mieliśmy trzy nasze zawodniczki. Oprócz Zosi w 1/2 finału mieliśmy Emilkę Skubę oraz Nataszę Adamczyk. Śliwka w grze o finał wygrała z Emilią 3:1 w setach, zaś Natasza uległa Doracie Sass. W meczu o 3. miejsce Emilka wygrała z Nataszą i zawody ukończyła na 3. miejscu. Zosia z kolei wygrała z Sass 3:2 w setach i awansowała na zawody o Grand Prix Polski Seniorów.

W turnieju mężczyzn. Jacek również w półfinale musiał zagrać z kolegą klubowym Piotrkiem Łąckim. Piotrek był rewelacją turnieju, gdyż jest dopiero pierwszy rok Kadetem, mającym 13 lat. W grze o finał Jacek zwyciężył 3:2 w setach. Łącki ostatecznie turniej zakończył na czwartym miejscu, zaś Jacek w finale pokonał 3:2 w setach Roberta Czerneckiego. Jacek podobnie jak Zosia uzyskał awans do turnieju głównego Grand Prix Polski.

Z kolei w sobotę odbył się turniej o Grand Prix Mazowsza Młodzików (U-12). Bardzo blisko podium w zawodach byli Amelka Bukowska i Mateusz Dąbrowski, którzy uplasowali się ostatecznie na 4 miejscu. Oboje musieli rywalizować ze starszymi rywalami i oprócz sportowej zawziętości zagrali wiele dobrych gier.

Zadowoleni ze swojej dyspozycji mogą być również pozostali nasi zawodnicy. Krzyś Kozłowski w całym turnieju przegrał tylko jeden pojedynek z Mateuszem i zajął wysokie 9 miejsce. Na tym samym miejscu rywalizację ukończył Michał Staranowicz. W Grand Prix Mazowsza Młodzików debiutowali Alan Żurawski i Tymon Bednarek, którzy dzielnie walczyli o każdą piłkę i również wygrali kilka spotkań ostatecznie plasując się na 21 pozycji.