Kluczowe mecze w drugiej połowie listopada i na początku grudnia

You are currently viewing Kluczowe mecze w drugiej połowie listopada i na początku grudnia

Tenisiści Bogorii mają za sobą już większą część I rundy sezonu 2023/2024. Na razie trener Tomasz Redzimski może być zadowolony z rezultatów swoich podopiecznych. Wszak Bogoria przewodzi tabeli LOTTO Superligi i wygrała ważny mecz w Lidze Mistrzów z Mistrzem Czech.

Kluczowe pojedynki dopiero jednak przed nami. Od 17 do 22 listopada Dartom Bogoria zagra trzy spotkania- dwa w LOTTO Superlidze oraz jeden, ten najważniejszy w Lidze Mistrzów. 22 listopada o godzinie 17 we własnej sali tenisowej grodziszczanie podejmą TTC Neu Ulm. Wcześniej czekają ich dwa mecze ligowe. 17 o godzinie 18 na wyjeździe z AZS AWFIS Baltą Gdańsk oraz u siebie 19 o godzinie 16 z Akademią Zamojską.

Celem zespołu jest utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli i przystąpienie z tej pozycji do II rundy sezonu zasadniczego. Kolejnym postawienie się potentatowi z Ulm. Niemiecki zespół w swoich barwach ma medalistów Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Kontynentu. Dima Ovtcharov, Truls Moregard czy Lin Yun-Ju to nazwiska doskonale znane sympatykom plastikowej piłeczki. A trener Ulm do dyspozycji ma silnego Nigeryjczyka Arunę Quadriego.

Jednak nie tak dawno Miłosz Redzimski pokonał Moregarda w LOTTO Superlidze. Panos również pokonywał najlepszych zawodników świata, a Jin Takuya jest bardzo nieobliczalny. Ewentualne zwycięstwo bardzo by przybliżyło Bogorię do awansu do upragnionego półfinału Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w historii jeszcze nigdy nie udało się dobrnąć do tej fazy tych elitarnych rozgrywek. Kolejny krok gracze Bogorii będą mogli wykonać 1 grudnia (piątek). Wówczas zmierzą się w Czechach z HB Ostrov Z.S.. Pierwszy mecz we własnej hali Bogoria zwyciężyła 3:1 i Czesi będą żądni rewanżu. Początek tego meczu o godzinie 18.