Kolejny popisowy mecz Bogorii

You are currently viewing Kolejny popisowy mecz Bogorii

Wygraną Dartom Bogorii w stosunku 3:0 zakończyło się spotkanie 8. kolejki LOTTO Superligi przeciwko Akademia Zamojska Zamość. To świetny prognostyk przed środowym meczem Ligi Mistrzów z TTC Neu Ulm.

Od samego początku mecz układał się po myśli podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego. Panagiotis Gionis zmiażdżył grającego uchwytem piórkowym Hiszpana Jesusa Cantero. W trzech setach Panos oddał 4-krotnemu Mistrzostw Hiszpanii zaledwie 15 punktów. Kolejna gra singlowa również układała się po myśli grodziskiego tenisisty. Japończyk Jin Takuya zagrał świetną grę z Piotrem Chodorskim. Chodorski w tym sezonie wygrywał już z silnymi zawodnikami spoza Polski, ale w grze z Takuyą nie miał za wiele do powiedzenia. Jin zwyciężając 3:0 podwyższył prowadzenie Dartom Bogorii w całym meczu.

Zdecydowanie najbardziej emocjonujący był trzeci pojedynek singlowy Marka Badowskiego z Shodei Sakane. W tym sezonie kapitan Bogorii rywalizował tylko z zawodnikami z Azji. W starciu z leworęcznym liderem ekipy Akademii Bany pokazał wiele doskonałych akcji i nieustępliwość przy stole. Dodatkowo bardzo dobrze rozgrywał akcje w końcówce setów. Ostatecznie wygrywając 3:1 w setach przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu za trzy punkty. Dzięki tej wygranej grodziszczanie umocnili się w tabeli LOTTO Superligi. Aktualnie zawodnicy trenera Redzimskiego mają 24 punkty.

Teraz cała uwaga tenisistów Dartom Bogorii skierowana będzie na środowej walce w Lidze Mistrzów. O godzinie 17 rozpocznie się mecz 2. kolejki fazy grupowej z TTC Neu Ulm. Transmisja z tego meczu dostępna będzie w telewizji TVP Sport.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- Akademia Zamojska Zamość 3:0

Panagiotis Gionis 3 – 0 Jesus Cantero Juncal (11:4 | 11:5 | 11:6)

Takuya Jin 3 – 0 Piotr Chodorski (11:6 | 11:8 | 11:6)

Marek Badowski 3 – 1 Shodai Sakane (11:9 | 9:11 | 12:10 | 11:5)