Superliga: W piątek mecz z Morlinami Ostróda

You are currently viewing Superliga: W piątek mecz z Morlinami Ostróda

Po przerwie związanej z Drużynowymi Mistrzostwami Świata wracają rozgrywki Superligi. W 17. kolejce 11 Marca drużyna Bogorii na wyjeździe podejmie Morliny Ostróda.

Po 16 rundach gier nasz zespół plasuje się na piatej pozycji z niewielką dwupunktową stratą do czwartej Polonii Bytom. Zawodnicy ze Śląska w czwartek dzień przed spotkaniem Bogorii podejmą we własnej hali Kolping Frac Jarosław, który również nie może być jeszcze pewny awansu do fazy play-off. Strata punktów przez jedną, a być może dwie drużyny daje szansę grodziszczanom do zmniejszenia różnicy punktowej w tabeli, a być może nawet przeskoczenia tenisistów ze Śląska. Jednak aby tak się stało zawodnicy trenera Redzimskiego muszą się najpierw uporać z Morlinami Ostróda, które obecnie okupują dziewiątą pozycję z 17 punktami.

Obecne miejsce w Superlidze jednak nie do końca oddaje potenjał drużyny z Mazur. W ich składzie znajduje się dwóch bardzo groźnych dysponujących trundnym do odbioru serwisem leworęcznych zawodników. Zarówno Mikhail Paikov jak i Robin Devos reprezentowali odpowiednio Rosję i Belgię na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Kuala Lumpur.  Paikov w rankingu indywidualnym Superligi zajmuje wysokie szóste miejsce, a w ostatnim ligowym meczu z Jarosławiem zdobył dwa punkty pokonując byłych tenisistów Bogorii Roberta Florasa i Wang Zeng Yi. Również Devos w tym sezonie ma wiele wartościowych zwycięstw m.in z Cazuo Matsumoto i Yaroslavem Zhmudenko. Największą bolączką podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego jest pozycja numer trzy na której występuje zazwyczaj Adrian Więcek. Jemu w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść indywidualnego zwycięstwa w rozgrywkach Superligi.

Na szczęście nasza drużyna też ma wiele atutów i wydaje się być faworytem tego spotkania, mimo że spotkanie odbędzie się w Ostrórdzie. W tym tygodniu do Grodziska Mazowieckiego przyleciał niezawodny w tym sezonie Oh San Eun. Wydaję się, że Koreańczyk w ostatnim czasie przeżywa drugą, a nawet trzecią młodość nie dając swoim przeciwnikom przy stole najmniejszych szans na wygraną. Oprócz jego rewelacyjnego bilansu indywidywidualnego (11-0) trzeba również wspomnieć, iż w ostatnich czterech meczach Superligi nie stracił nawet seta. Bardzo dobre gry w trakcie niedawno zakończonych Drużynowych Mistrzostw Świata zaliczył Daniel Górak. "Góra" pokonał m.in. Joao Monteiro czy jedno z odkryć turnieju w Kuala Lumpur Anglika Samuela Walkera. Liczymy, że dobrą dyspozycję z reprezentacji Daniel przełoży teraz na starty ligowe. W meczu z Ostródą wystąpi także Jakub Kosowski, który również nie próżnował w trakcie tej krótkiej przerwy na Mistrzostwa w Malezji. Kosa występował w Ochsenhausen w turniej Challenger Series. Rozegrał on tam wiele spotkań i zajął ostatecznie czwarte miejsce.

W pierwszy mecz między tymi drużynami w Grodzisku Mazowieckim górą 3:2 była Bogoria. Dwa punkty zdobył wówczas Daniel Górak, zaś jeden Jakub Kosowski. Miejmy nadzieję, że piątkowe spotkanie z Morlinami również zakończy się zwycięstwem naszego zespołu. A po rywalizacji z Ostródą w poniedziałek 14 Marca Bogoria we własnej hali spotka się w niezwykle ważnym spotkaniu przeciwko Polonii Bytom. Początek rywalizacji o godzinie 18. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.