Bogoria Mistrzem I rundy LOTTO Superligi

You are currently viewing Bogoria Mistrzem I rundy LOTTO Superligi

Wygraną w wyjazdowym meczu z Poltarexem Pogonią Lębork 3:0 Dartom Bogoria przypieczętowała zwycięstwo w I rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. Tym samym nasi zawodnicy świetnie zakończyli 2023 rok w rozgrywkach krajowych.

Trener Tomasz Redzimski osiągnął na Pomorzu jeszcze dwa cele. Dał odpocząć mocno eksploatowanym w ostatnim czasie Miłoszowi Redzimskiemu i Jinowi Takui. Dodatkowo szansę sprawdzenia się na najwyższym poziomie otrzymał Michał Gawlas. Nasz piórkowiec po bardzo dobrym meczu pokonał 3:1 w setach Jana Zandeckiego. Dla piórkowca Bogorii to bardzo cenne zwycięstwo, gdyż w tym sezonie Zandecki prezentował się bardzo dobrze.

Wcześniej dosyć pewnie swoje gry singlowe z braćmi Doszami wygrali Marek Badowski oraz Panagiotis Gionis. Marek zagrał świetny mecz z Adamem zwyciężając 3:0 w setach. Kapitan Bogorii pokazuje ostatnio, że po kontuzji nie ma już śladu, a jego gra wskoczyła na bardzo wysoki poziom. Panos z kolei 3:1 w setach triumfował nad Sławomirem Doszem. Grecki defensor to aktualny lider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi. Panos ma niesamowity bilans gier 13 zwycięstw i tylko 2 porażek. Trzeba przyznać, że oprócz Miłosza Gionis jest liderem drużyny Tomasza Redzimskiego.

Dartom Bogoria kończy rundę zasadniczą z 9 wygranymi i 2 porażkami oraz 27 punktami w ligowej tabeli. Nasi gladiatorzy cały czas pokazują tym samym, że są najmocniejszą ekipą LOTTO Superligi ostatnich lat. Przed nimi jeszcze jedno piekielnie ważne spotkanie. 17 grudnia zawalczą o awans do final four Ligi Mistrzów, przeciwko TTC Neu Ulm.