Aleks Pakuła kolejny raz triumfuje w Grand Prix Polski Kadetów

You are currently viewing Aleks Pakuła kolejny raz triumfuje w Grand Prix Polski Kadetów

Bardzo dobry turniej ogólnopolski mają za sobą kadeci naszej Akademii Tenisa Stołowego. Szóstka z nich znalazła się w czołówce kraju, co pokazuje siłę całej grupy w kategorii do lat 15. Drugi raz w zawodach rangi Grand Prix triumfował Aleks Pakuła.

Zawody rozpoczęły się w piątek i skończyły w niedzielę, udział w nich wzięło około 250 dzieciaków z całego kraju. Do 1/16 finału czyli najlepszej ’32’ w Polsce dotarli Aleks, Wojtek Szymczak, Piotrek Łącki, Tomasz Fabisiak, Ignacy Sławiński oraz Natasza Adamczyk. Eliminacji mimo walki nie udało się przebrnąć Zuzi Bukowskiej oraz Iwo Kulikowi. Ignacy i, który dopiero zaczyna wiek młodzika po wielu świetnych grach uplasował się na miejscach 25-32, podobnie jak Tomek Fabisiak.

Natasza Adamczyk, była o krok od awansu do 1/8 finału, jednak swoją grę 1/16 finału minimalnie przegrała 2:3 w setach. Natasza zwyciężyła jeszcze pojedynek o miejsca i ostatecznie uplasowała się na miejscach 17-24. Bardzo zadowoleni ze swojej gry mogą być Piotrek , Wojtek i Aleks.

Pierwszy z nich zameldował się w ćwierćfinale i ograł kilku wyżej notowanych rywali. Ostatecznie Piter zajął miejsca w przedziale 5-8, i mocno poprawił swoją pozycję z pierwszego turnieju. Jeszcze dalej, bo do półfinału dotarł Wojtek. Wojtas po raz pierwszy stanął na podium Grand Prix Polski i w całych zawodach przegrał tylko jedną grę z Samuelem Michną. Wojtka w wielkim finale zawodów pomścił Aleks. Po trudnej grze pokonał zawodnika ZKS Drzonkow 3:2 w setach. Mecz okraszony był wieloma świetnymi wymianami. W piątym secie zawodnik Bogorii odwrócił los od stanu 6:9, na 11:9. Do meczu finałowego Aleks wygrał zdecydowanie siedem gier, tracąc w nich tylko jednego seta.