Gwiazda Bydgoszcz rywalem Bogorii w Pucharze Europy

You are currently viewing Gwiazda Bydgoszcz rywalem Bogorii w Pucharze Europy

Los zdecydował, że w ćwierćfinale Pucharu Europy dojdzie do krajowego starcia. Rywalem naszej drużyny będzie dobrze znany zespół znad Brdy.

Losowanie odbyło się w 22 grudnia. W fazie 1/4 finału wystąpią aż cztery zespoły z LOTTO Superligi. Oprócz Dartom Bogorii i Gwiazdy są to Global Pharma Orlicz Suchedniów i Dekorglass Działdowo. W przypadku awansu drużyny trenera Tomasza Redzimskiego do półfinału, rywalem będzie lepszy z pary Orlicz Suchedniów, AS Pontoise Cergy. Francuzi podobnie jak grodziszczanie zajęli drugie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zgodnie z zaleceniami federacji ETTU spotkania mają się odbyć pod koniec stycznia oraz na początku lutego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy, rewanż w sali tenisowej przy ulicy Sportowej 29. Co ciekawe również w poprzednim sezonie Bogoria i Gwiazda spotkały się na etapie ćwierćfinału Pucharu Europy. Wówczas w Bydgoszczy zwyciężyliśmy 3:2. W rewanżu we własnej hali również triumfowaliśmy 3:1. W tym sezonie Bogoria pokonała bydgoszczan we własnej sali 3:2. Kibice z tej rywalizacji na pewno najlepiej zapamiętali zwycięski pojedynek Miłosza Redzimskiego z Trulsem Moregardem. W tym singlu Miłosz obronił cztery piłki meczowej i triumfował w całej grze 3:2 w setach.