WPO: Turniej Główny nie dla Kosy

Kuba Kosowski zajął drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej w trakcie rozgrywanego Warsaw Polish Open i odpadł z turnieju singlowego.

Zawodnik Bogorii był najwyżej rozstawionym tenisistą w swojej 36 grupie. W swoim pierwszym środowym meczu bardzo pewnie pokonał reprezentanta Iranu Sajada Hosseiniego 4:0. W decydującym spotkaniu o awans do dalszej fazy gier Kuba mierzył się z zajmujacym 154. miejsce w światowym rankingu ITTF Frane Kojiciem z Chorwacji. Kosa od początku spotkania objął prowadzenie. Jednak młody Chorwat cały czas nie pozwalał naszemu zawodnikowi odskoczyć na prowadzenie dwusetowe i mimo, że Kosowski prowadził w tym spotkaniu 1:0,2:1 i 3:2 w setach ostatecznie przegrał 3:4. Bardzo szkoda tego pojedynku, gdyż Kuba szóstą partię przegrał 11:13, a siódmą 9:11 czyli od wygrania pojedynku był o włos.

A już dzisiaj start w turnieju głównym rozpoczyna Daniel Górak. Jego przeciwnikiem w pierwszej rundzie będzie Francuz Can Akkazu, który do drabinki głównej awansował z kwalifikacji. Początek tego spotkania na warszawskim Torwarze o godzinie 14.10 na stole numer 9. Przypominamy, że Góra oprócz dobrego występu przed własną publicznością cały walczy o powiększenie swojego dorobku punktowego w rankingu ITTF, który zadecyduje o tym kto pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Nasz zawodnik oprócz gry indywidualnej w Warszawie występuje również w deblu z Wang Zeng Yi. Pierwszymi przeciwnikami w walce o ćwierćfinał Polaków będzie Francuska para Alexandre Cassin i Tristan Flore. To spotkanie z kolei zostanie rozegrane o godzinie 15.40. Wstęp na turniej rozgrywany na Torwarze jest całkowicie darmowy, zatem zachęcamy wszystkich kibiców do przyjścia i wsparcia Daniela w dzisiejszej rywalizacji.