Znamy terminy spotkań ćwierćfinału Pucharu Europy

You are currently viewing Znamy terminy spotkań ćwierćfinału Pucharu Europy

31 stycznia w Bydgoszczy i 8 lutego w Grodzisku Mazowieckim. W tych dniach dojdzie do rywalizacji pomiędzy Gwiazdą Bydgoszcz, a Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Stawką dwumeczu awans do półfinału Pucharu Europy.

Co ważna będą to pierwsze spotkania podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego w 2024 roku. W zeszłym sezonie grodziszczanie dotarli do półfinału Pucharu Europy. W tym zaczynali zmagania w europejskich pucharach w Lidze Mistrzów. Po zajęciu drugiego miejsca w Lidze Mistrzów, przeniesieni zostali właśnie do ćwierćfinału Pucharu Europy. Co ciekawa Bogoria i Gwiazda po rundzie zasadniczej przewodzą rozgrywkom LOTTO Superligi z dosyć sporą przewagą punktową. My punktów mamy aktualnie 27, zaś Bydgoszcz 26 (trzeci Dekorglass 22).

W tym sezonie obie drużyny zmierzyły się właśnie w I rundzie zasadniczej LOTTO Superligi. Wówczas 3:2 górą we własnej hali była Bogoria. Kibice z tamtego meczu zapamiętają zapewne wygraną Miłosza Redzimskiego z Trulsem Moregardem 3:2 w setach. W rozgrywkach międzynarodowych Moregard nie będzie mógł zagrać przeciwko Bogorii. Do dwumeczu nasi rywale przystąpią prawdopodobnie w składzie Artur Grela, Vladislav Ursu,